Receta Gatimi

E meta e nje femre !


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  18

  E meta e nje femre !

  Kur Zoti e krijoi femren ishte ne diten e gjashte te kryerjes se punes se tij te mrekullueshme .
  Shfaqet nje engjell dhe i thote : “Si keshtu, po harxhon kaq shume kohe me kete ?”
  Dhe Zoti i pergjigjet: “A e ke pare projektin tim per te ? ”
  Duhet te jete krejtesisht e levizshme, prej mishi e kockash dhe do te kete me shume se 200 pjese te levizshme te gjitha te zevendesueshme dhe te jene te mundshme te funksionojne perpara cdo veshtiresie. Do te kete nje puthje qe mund te sheroje nje gju te plagosur dhe nje zemer te copetuar dhe do te beje gjithcka vetem me dy duar .
  Dhe engjelli mrekullohet nga ajo qe sheh.
  “Vetem me dy duar ….E pamundur !
  Dhe ky eshte vetem modeli baze?
  Eshte shume pune vetem per nje dite …Prit deri neser per ta perfunduar .”
  Jo ne asnje menyre - protestoi Zoti. Jam shume afer mbarimit te krijimit te kesaj krijese ku po vendos gjithe zemren time.
  “Ajo do te kurohet vetem kur eshte e semure dhe mund te punoje 18 ore ne dite ."
  Engjelli afrohet me teper dhe e prek femren .
  “Por e ke bere kaq delikate, Zot”
  “Eshte delikate ", pergjigjet Zoti, por e kam bere edhe te fuqishme.
  Nuk e ke idene se cfare eshte ne gjendje ajo te duroje apo te mbaje”
  “A do te jete ne gjendje te mendoje ?” pyet engjelli.
  Zoti pergjigjet :“Jo vetem qe do te jete ne gjendje te mendoje por edhe te gjykoje dhe te arsyetoje .”
  Engjelli atehere ndjeu dicka ne dore teksa prekte mollezat e faqes se femres me doren e tij ….
  “Zot perse ky model qe ke bere paska nje humbje …”
  “Te pata thene qe shume gjera te saj do te jene te cuditshme. Nuk eshte asnje humbje, eshte nje lot” e korrigjoi Zoti .
  “Perse sherben loti ?” pyeti engjelli .
  Dhe Zoti tha :
  “Lotet jane jane menyra e saj e te shprehurit te gezimit, te shpirtit, te urrejtjes, dashurise, vetmise, vuajtjes dhe krenarise se saj .
  Keto i bene shume pershtypje engjellit: “Je nje gjeni, Zot ke menduar per te gjitha. Femra eshte me te vertete e mrekullueshme.”
  Ashtu eshte !
  Femrat kane energji qe i mrekullojne meshkujt .
  Perballen me veshtiresite, mbajne pesha te renda por kane lumturi, dashuri dhe gezim. Qeshin kur duhet te bertasin, kendojne kur duhet te qajne, qajne kur jane te lumtura dhe buzeqeshin kur jane nervoze.
  Luftojne per ate ne te cilen besojne. Ngrejne krye ndaj padrejtesive. Nuk pranojne nje “jo” per pergjigjie kur besojne se ka nje zgjidhje me te mire.
  Behen cope qe te mbajne ne kembe familjen.
  Dashurojne pa kushte.
  Qajne kur femijet e tyre kane sukses dhe urojne per fat miqte e tyre. Jane te lumtura kur degjojne te flitet per nje martese.
  Zemra e tyre copetohet kur i vdes nje mik(e).
  Vuajne per humbjen e nje njeriu te dashur. Pa asnje dyshim jane te forta edhe atehere kur mendojne se nuk kane me energji. E dine qe nje puthje apo nje perqafim mund te ndihmoje e te sheroje nje zemer te copetuar.
  Nuk ka dyshim qe femrat ka nje te mete :
  Eshte qe: AJO HARRON SE SA VLEN !

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Kte duhet ta lexoj cdo mashkull qe nenvlereson femrat !!...

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e lettas
  Anėtarėsimi
  Aug 2011
  Postime
  38
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  eshte me te vertet mbreslenese sepse ka gjera e verteta qe i posedojme ne femrat por edhe ajoe meta qe kemi eshte shume me e rendesishme se te gjtihe te tjerat sepse duek dashruar duke punuar duke qare qeshur kenduar vuajtur te gjitha keto na brejne mbdrena ne shpirt duke dashur diken me shume se veteveten ne e harrojem per qka jemi krijuar harrojme vleren tone qe eshte shueme me madhe se qdo gje tjeter ne jete ne jemi ato qe edhe nga krijimi jemi me te dalluara se meshkujt gezojme gjera me pak se ata ne gjitha aspekte jemi te izoluara ne njefare forme nga bota e jashtme si dhe ajo mashkullore qe nuk te kuton ne ato periudha qe ne kalojme po thoen se lotet jane per femra dhe forca per meshkuj po edhea ta duhe t te kene ndjenja te buta qe te na kuptojne dhe pastaj te krijohet nje harmoni deri diku me gjinin tjeter nes e joa teher do t eket konflikte gjithmone mes dy paleve

 4. #4
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  21
  A e ke pare projektin tim per te ? ”
  Duhet te jete krejtesisht e levizshme, prej mishi e kockash dhe do te kete me shume se 200 pjese te levizshme te gjitha te zevendesueshme dhe te jene te mundshme te funksionojne perpara cdo veshtiresie. Do te kete nje puthje qe mund te sheroje nje gju te plagosur dhe nje zemer te copetuar dhe do te beje gjithcka vetem me dy duar .
  Ajo do te kurohet vetem kur eshte e semure dhe mund te punoje 18 ore ne dite ."
  “Por e ke bere kaq delikate, Zot”
  “Eshte delikate ", pergjigjet Zoti, por e kam bere edhe te fuqishme.
  Lotet jane jane menyra e saj e te shprehurit te gezimit, te shpirtit, te urrejtjes, dashurise, vetmise, vuajtjes dhe krenarise se saj .
  “Je nje gjeni, Zot ke menduar per te gjitha. Femra eshte me te vertete e mrekullueshme.”
  Femrat kane energji qe i mrekullojne meshkujt .
  Perballen me veshtiresite, mbajne pesha te renda por kane lumturi, dashuri dhe gezim. Qeshin kur duhet te bertasin, kendojne kur duhet te qajne, qajne kur jane te lumtura dhe buzeqeshin kur jane nervoze.

  Dashurojne pa kushte.
  Qajne kur femijet e tyre kane sukses dhe urojne per fat miqte e tyre. Jane te lumtura kur degjojne te flitet per nje martese.
  Zemra e tyre copetohet kur i vdes nje mik(e).
  Vuajne per humbjen e nje njeriu te dashur. Pa asnje dyshim jane te forta edhe atehere kur mendojne se nuk kane me energji. E dine qe nje puthje apo nje perqafim mund te ndihmoje e te sheroje nje zemer te copetuar.
  Nuk ka dyshim qe femrat ka nje te mete :
  Eshte qe: AJO HARRON SE SA VLEN !


  Sa fjale te bukura!...femra kjo krijes njerezore,qe zoti i ka dhene me shume nga c'duhet...nje shpirt te lodhur..e nje fytyre te qeshur..

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  24
  Forcė ėshtė tė ruash qetėsinė nė momentet e vėshtira...
  Forcė ėshtė tė shfaqėsh gėzimin pėr tė tjerėt pavarėsisht se ti nuk e ndjen atė...
  Forcė ėshtė tė buzėqeshėsh, pavarėsisht se ti ke dėshirė tė qash..
  Forcė ėshtė t'i gėzosh tė tjerėt, megjithėse zemra jote ėshtė e copėtuar..
  Forcė ėshtė tė ruash qetėsinė nė kohėn kur ke nevojė tė bėrtasėsh nga brenga e madhe...!

  http://www.youtube.com/watch?v=35yXs038IdQ


 6. #6
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  Femra pergjithsisht eshte gjithe te meta...duke filluar nga nje mardhenie normale mes dy njerzeve...psh

  nje femer acarohet...bertet...shan...ofendon...gjuan me grushta...(murin ne kete rast)....hahahaha se te gjuaj mashkullin nuk ka shance...

  zihet...grihet...gerthet...uluret...nga inati...por gjithe kjo eshte per arsyen se femra e ka nje te mete....do qe mashkulli i saj te jete i dashur...dhe perfekt...e te mundohet ta qetesoj ne momente te tilla...

  e pra femra e ka nje te mete,dashuron e dashuron shume...e kur e ofendon mashkullin e saj...e lendon deri ne palc...rri si shushk pastaj...hahahahaha

  keshtu qe keto te meta...duhen toleruar nga pala tjeter....mendoj une

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Sytė e njė femre/mashkulli !!
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 27-12-2014, 11:02 PM
 2. Dita Perfekte e nje femre!
  Nga ReniX nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 26-07-2013, 02:25 AM
 3. Ne nje ditelindje femre
  Nga stefo nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-02-2012, 11:38 AM
 4. Tregim i ēuditshėm i njė femre
  Nga Enkelejda_24 nė forum Bota shpirtėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 17-02-2010, 10:58 PM
 5. Pjesa mė seksi nė trupin e njė femre?!
  Nga Altin111 nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 30-07-2007, 12:20 AM