Dashuria e pare ...pse e kujtojme shpesh...


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13

  Dashuria e pare ...pse e kujtojme shpesh...

  Receta Gatimi

  Arsyet qė na bėjnė tė kujtojmė shpesh herė dashurinė e parė

  Marrėdhėniet e dashurisė kohėt e fundit janė bėrė pak a shumė ēėshtje tregu, njerėzit tani shumė rrallė nisen nė njė lidhje nga dashuria qė mund tė ndiejnė pėr njė person, mė shumė ėshtė stimul dashuria qė kanė pėr paratė e atij personi.

  Kjo lloj shoqėrie na shtyn tė mendojmė pėr njė periudhė tė jetės sonė, nė tė cilėn shoqėria ishte mė naive dhe ndjenjat e dashurisė ishin mė tė vėrteta. Pra na bėn qė t’i rikthehemi dashurisė sė parė. Kėshtu qė nė njė shoqėri ku erosi ėshtė bėrė njė mall konsumi, shitjeje dhe blerjeje, na duket shumė e arsyeshme qė tė kthehemi nė atė periudhė kur ne ishim mė tė lumtur, si njė tentativė e dėshpėruar pėr t’i ikur realitetit banal qė na rrethon.

  Ky rikthim nė tė kaluarėn nuk vjen si njė rrjedhojė e njė historie tė mrekullueshme tė jetuar, por si rrjedhojė e njė tė tashmeje shumė zhgėnjyese. Ky kalim nga realiteti nė njė ėndėrr mund tė jetė shumė tronditės, megjithatė nė jetė duhet rrezikuar dhe duhet tė mendoni se nesėr nė njė vend apo nė njė rrugė nė tė cilėn kaloni do tė gjeni dashurinė e jetės suaj.

 2. #2
  i/e rregjistruar Maska e xhili
  Anėtarėsimi
  Sep 2009
  Postime
  5
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  E kujtojme shpesh sepse eshte nje ndenje qe nuk e kemi provuar kurre me pare.

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  E kujtoj shpesh, sepse per momentin eshte dashuria e vetme qe kam perjetuar, e cila me ka bere te qaj dhe te vuaj.

 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  As qe e mendoj fare .............

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  ndonjehere me te rralle kujtoj

 6. #6
  i/e rregjistruar Maska e albextra
  Anėtarėsimi
  Dec 2007
  Vendndodhja
  maqedoni
  Postime
  5
  Reputacioni
  0
  Cdo gje a pare nuk harrohet

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e enibjondja
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  154
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Albextra harrohet mi si jo pastaj varet edhe nga gjerat qe ke perjetuar

 8. #8
  i/e rregjistruar Maska e albextra
  Anėtarėsimi
  Dec 2007
  Vendndodhja
  maqedoni
  Postime
  5
  Reputacioni
  0
  Skan te bejn gjerat e perjetuara me dashurine pare,ajo mbetet e vetme dhe e pashoqerushme prandaj dhe quhet e pare!

 9. #9
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Eshte mese e vertet,dashuria e pare nuk harroet kurre..........

 10. #10
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga xhili Lexo postimin
  E kujtojme shpesh sepse eshte nje ndenje qe nuk e kemi provuar kurre me pare.
  (: (:

 11. #11
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Sepse eshte loje ndjenjash pa hile

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Dashuria e pare harrohet apo jo
  Nga kuklla nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 43
  Postimi i Fundit: 23-08-2012, 10:23 PM
 2. Dashuria e pare: prove apo epaharruar...
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 15-06-2012, 06:38 PM
 3. Julia Roberts: Dashuria zė vendin e parė nė jetė
  Nga ardona nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-09-2010, 03:32 AM
 4. Dashuria e parė
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2009, 12:24 PM
 5. Dashuria e pare
  Nga noemi84 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 15-06-2009, 02:36 PM