Puthja nėn vetėtimė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13

  Puthja nėn vetėtimė

  Receta Gatimi  Rrėfimi nė vetėn e parė.Ishte fundi i vjeshtės, kur shirat ishin bėrė tashmė tė zakonshėm, si ditėn, ashtu edhe natėn.

  Por, natėn dukej se rrezet e hėnės i bėnin rojė dashurisė. Nuk dukej se ishte rastėsi, por kryekėput vullnet i Detit pėr tė vizituar bjeshkėt dhe ashtu tė lagura e tė zhveshura nga gjethet. Qielli dukej se po hapej dhe retė si me hapa tė shpejtė parakalonin mbi kokat tona, qė paralajmėronin se deri nė agun e mbrėmjes prapė do tė ketė tė reshura.

  Nuk ishte e lehtė tė rrahėsh rrugėt me gurė e puset me ujė aty-kėtu qė ishin krijuar nga reshjet e vazhdueshme tė asaj fund vjeshte. Nė rrugė e sipėr, vėrejtja se Detarja dukej se ishte mbushur frymė dhe ishte lodhur nga tatėpjeta e madhe drejt bjeshkės.
  Njėzėri vendosėm qė tė ulemi dhe si pėr koincidencė aty pranė nesh ishte njė burim ku me shumė vrull derdhej gurra e ujit tė freskėt.
  Derisa shuam etjen dhe lagėm sytė, na dukej se u relaksuam pak. Nė nisje tė hapit tė parė, pikat e para tė ftohta tė shiut tė asaj parambrėmjeje filluan.

  Dy thėllėza, kafe nė tė bardhė, ishin i gjithė triumfi i atij rrugėtimi atraktiv qė bėmė atė ditė.
  Me t’u kthyer nga bjeshka, pikat e shiut u bėnė mė tė shpeshta dhe si nė faj e lagnin pardesynė gri tė Detares. Kur hapėm derėn e shtėpisė, nga zjarri nė vatėr kishte mbetur vetėm prushi, i cili shėrbeu si hell pėr tė pjekur mish.

  Derisa cakėrruam gotat me verė dhe i dhuruam njėri-tjetrit puthje, njė shkėndijė vetėtime pėrshkoi qiellin. Zhurma e bubullimės paralajmėronte se kėtė natė do tė ishte ngrohtė, ngase nėna natyrė kishte marrė gjithēka nė dorė...

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Enkelejda_24 ti po qe qenke per keto tema nga i gjen gjith keto gjera

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Sh interesante

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Puthja per vajzat
  Nga kuklla nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 20-06-2013, 07:15 PM
 2. Puthja e tij....
  Nga erinda nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-02-2012, 08:42 AM
 3. Puthja vdekjeprurėse
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 30-06-2011, 04:17 PM
 4. Puthja
  Nga Erdi nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-06-2011, 12:06 AM
 5. Puthja eshte tradheti?
  Nga clesiano nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 16-06-2009, 12:39 PM