Kafeja e tepruar shkakton kokėdhembje


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Kafeja e tepruar shkakton kokėdhembje

  Receta Gatimi

  Personat tė cilėt ēdo ditė konsumojnė sasi tė mėdha tė kofeinės, veēanėrisht nga kafeja, kanė rrezik mė tė madh pėr tė vuajtur nga kokėdhembja e kohėpaskohshme.
  Te ky pėrfundimi ėshtė arritur pas njė studimi nė tė cilin kanė marrė pjesė 50 mijė njerėz, dhe ėshtė vėrejtur se pirėsit e tepėrt tė kafesė vuajnė mė shpesh krahasuar me ata qė e konsumojnė atė mė me kontroll.

  Edhe pse shkaktari i dhembjes sė kokės nuk ėshtė i qartė, autorėt e studimit i kėshillojnė personat qė preken nga kjo, tė ulin sasinė e kofeinės ditore tė konsumuar.


 2. #2
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Interesante kjo nuk e dija.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kafeja dhe ju
  Nga kuklla nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 24-09-2013, 02:05 PM
 2. Kafeja, ilaē pėr pėrtacėt
  Nga olsii nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 24-04-2012, 01:52 PM
 3. Xhelozia e tepruar
  Nga noemi84 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 13-04-2012, 09:53 PM
 4. Pse kafeja redukton rrezikun nga diabeti
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-01-2012, 06:58 AM
 5. Kafeja me e mire se terapisti
  Nga kristimcs nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 09-06-2009, 02:12 PM