Ndarja dhemb vetėm dy muaj e gjysmė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  13

  Ndarja dhemb vetėm dy muaj e gjysmė

  Receta Gatimi

  Njė hulumtim i realizuar nga Universiteti i Northwesternit ka treguar se dalja nga njė lidhje romantike shėrohet shumė mė shpejt se qė ėshtė menduar.

  Ekspertėt i kanė pėrcjellė studentėt tė cilėt kanė qenė nė lidhje sė paku dy muaj, dhe pas ndarjes ata i kanė pyetur se si i parashikojnė javėt e ardhshme. Shumica prej tyre kanė pohuar se do tė vuajnė disa muaj.

  Mė sė keqi janė ndier ata tė cilėt janė braktisur dhe ata tė cilėt kanė qenė shumė tė dashuruar.

  Megjithatė tė gjithėve u ėshtė dashur njė kohė e barabartė pėr t’u shėruar plotėsisht nga zemra e thyer, mesatarisht dhjetė javė, dyfish mė shkurtė nga sa ata vetė kanė pritur.

  Kjo besohet tė jetė rezultat i asaj se njerėzit janė shumė mė fortė sesa mendojnė. Zakonisht nuk e dinė se cilėt mekanizma tė mbrojtjes i kanė nė dispozicion, mirėpo pa pengesa i shfrytėzojnė ato.

  Pas ndarjes, njerėzit i kujtojnė anėt negative tė partnerit, madje edhe ato tė cilat u janė dukur simpatike, i konsiderojnė tė kėqija. Pėr kėtė arsye mė lehtė pėrballen me ndarjen.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Ineresante

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e free souL
  Anėtarėsimi
  Mar 2010
  Vendndodhja
  h2c
  Postime
  12
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ..mmundD te them se eshtte e verteet ngasse ne kette situatte jaam dhe UNĖ..!


  ..qddOkuush mund te harroje diike edhe pse praap te kujttohett..
  ..eshtte diiqka qe me been te merzzittem`:S..!!

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e anaSoft
  Anėtarėsimi
  Feb 2010
  Vendndodhja
  L.A/Gardena
  Postime
  38
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga free souL Lexo postimin
  ..mmundD te them se eshtte e verteet ngasse ne kette situatte jaam dhe UNĖ..!


  ..qddOkuush mund te harroje diike edhe pse praap te kujttohett..
  ..eshtte diiqka qe me been te merzzittem`:S..!!
  i/e nderuar , jemi me ty , eshte mir qe merzin ta ndash me miq ..

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Nese e dashuron me zemer kurr nuk do e harroshe .

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  Nese e dashuron me zemer kurr nuk do e harroshe .
  Kjo eshte e vertete! ngelet ne formen nostalgjis

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Kjo eshte e vertete! ngelet ne formen nostalgjis
  vertet mendon se ngelet ne form nostalgjie  un mendoj se mentet vetem si kujtim i cili nuk mund te harrohet aq leht

 8. #8
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  Nqs pas ndarjes do te vinte dikush tjeter qe te te bente te harrosh ate person, mund ta harrosh edhe me shpejt se dy muaj e gjysem, sado i dashuruar te kesh qene...
  Kete e them sepse sapo e kam vertetuar...Me ka harruar ne me pak se 2 muaj dhe qe une se besoja kurre...Mendoja se me ate dashuri qe "Ajo" kishte ndaj meje, gjithashtu dhe une ndaj saj, nuk do mund te me harronte dhe te ishte me nje tjeter per nje kohe te gjate, por ja qe nuk ishte keshtu, prandaj dhe mendoj se ky studim eshte i sakte...

 9. #9
  AS 20% Maska e Mona
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Postime
  158
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Mendoj se harrohet personi jo ndjena
  Kur dashurojm jan disa pika qe vihen re te personi ne fjal te cilat na bejn ta dashurojm
  Kur ndahemi normalisht dashurin e kerkojm prap dhe jan po ato pika qe kerkojm te nje person tjeter, kur ndodh qe e gjem ateher kemi harruar personin e pare por dasuria eshte po ajo
  Prandaj jam dakort me smocking2 kur thot qe mjaftojn edhe me pak se 2 muaj e gjys

 10. #10
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga smocking2 Lexo postimin
  Nqs pas ndarjes do te vinte dikush tjeter qe te te bente te harrosh ate person, mund ta harrosh edhe me shpejt se dy muaj e gjysem, sado i dashuruar te kesh qene...
  Kete e them sepse sapo e kam vertetuar...Me ka harruar ne me pak se 2 muaj dhe qe une se besoja kurre...Mendoja se me ate dashuri qe "Ajo" kishte ndaj meje, gjithashtu dhe une ndaj saj, nuk do mund te me harronte dhe te ishte me nje tjeter per nje kohe te gjate, por ja qe nuk ishte keshtu, prandaj dhe mendoj se ky studim eshte i sakte...
  E kjo do thot se nuk ka qen dashuri e sinqert por kaprico ?Nje gje me vien keq nga kjo jet;Pse nuk mund ta shikojm askush zemren e njeri tjetrit, sa te kuptoj dashurin qe ke ndaj X personit shembell!

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  SHum interesante kjo !

 12. #12
  AS 20% Maska e Mona
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Postime
  158
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Mėso Majdi mėso

 13. #13
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  E po sa te rrosh do mesosh

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cfare dhemb me shume ne kete jete?...
  Nga erinda nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 12-01-2014, 03:47 PM
 2. Gota ėshtė gjysmė plot apo gjysmė bosh?
  Nga Erinaa nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 03-01-2013, 06:12 PM
 3. Ndarja
  Nga labja nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 30-09-2012, 05:08 PM
 4. Nė Kinė lindi mėzi gjysmė zebre gjysmė gomar (Video)
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-07-2011, 03:11 PM
 5. Qė shpina tė mos ju dhemb mė, ja ē’duhet tė dini
  Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 11-04-2011, 07:55 PM