Klasa edhe pėr nxėnės tė moshave 5-6 vjeē


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Klasa edhe pėr nxėnės tė moshave 5-6 vjeē

  Receta Gatimi  Nė shtator nė tė gjithė Shqipėrinė do tė ketė 100 klasa ku do tė mėsojnė nxėnėsit e moshave 5 dhe 6 vjeē, pėr t’u pėrgatitur pėr klasėn e parė.
  Pėrgjegjėsja pėr Arsimin Bazė nė Ministrinė e Arsimit, Pranvera Kamani, thekson se projekti do tė ketė mėsues me eksperiencė tė cilėt do tė pėrgatisin fėmijėt pėr hyrjen nė klasė tė parė.

  Ky projekt pilot ėshtė shtrirė nė gjithė vendin por nė kryeqytet ėshtė rritur numri i klasave pėr arsimin parashkollor, pasi edhe kėrkesat kanė qenė mė tė larta.

  Kamani sqaron se kjo kategori fėmijėsh ka njė mundėsi pėr t’u socializuar me mjedisin, para se tė kalojnė nė klasė tė parė ku edhe kėrkesa dhe vėshtirėsitė janė mė tė mėdha.

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Nuk e kuptoj kete gje. Tani i bie qe femijet duhet te bejne nje vit shkollor me shume. Shume femije e kane nisur shkollen qe ne moshen 6-vjecare dhe nuk kane patur nevoje te bejne parapregatitje.

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e zhejoti
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  25
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  po ne kopeshtin e femijve nuk mund te bejne kete parapregatitje?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Windows 8 Pro falas per nxenes dhe studente
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-08-2012, 03:22 PM
 2. Bie nė humnerė autobusi me 40 nxėnės
  Nga Erinaa nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 24-05-2012, 03:03 PM
 3. Mesuesja seks me tete nxenes te saj.
  Nga Coca-Cola nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 12-04-2009, 07:48 PM
 4. mima edhe 100 vjec
  Nga Erlindi nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 14-07-2008, 07:46 PM
 5. Bie tavani i klasės, plagosen dy nxėnės
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-01-2008, 05:43 PM