....1 arsye pse duhesh me menu 10 her qa i thu personit qe e don...

Na ishte 1her 1Qik edhe 1 Djal,Ata ishin bashk dhe te lumtur qe >>>>> 2 vjet <<<<<
Ai djali nuk e ka trathtuar qiken kurr edhe as qe e ka qu naj her menjen aney..Ai nuk shkonte neper disko...Thjesht me than ishte 1 djal perfekt...
Ne nje mbremje e filluan ata 1 grindje te madhe..Ky djali donte te shkoj ne diskko,por qika nuk donte te shkonte me te,qika nuk donte qe frajeri i saj te shkon neper disko,pa te
Pas pak kohe aj djali e thirri ne telefon qiken dhe ti kerkoj falje...Por grindja u acarua edhe me shum
Djali i nervozuar i thot femnes tij qe do te shkonte ne disko dhe nuk i intereson qa do te thot ajo.Qika i`a ktheu OK shko s`esht ka me intereson qka bon ti,edhe ishalla nuk kthehesh ma >>>KURR<<<
Djali u nis i nervozuar ne Disko...
.....
.....
Pas disa ditesh motra e ktij djalit shkonte te kjo qika,dhe me lot ne sy u mundua ti thoshte diqka..por duke qajtuar nuk thoshte asgje te kuptueshem...sepse vetem belbojke dhe u dridhke ne te gjith trupin...
Vajza nuk e kishte par asnjeher motren e frajerit ne at gjendje dhe filloj te mendoj se qfar mund te kish ndodh...
PSE KJO DRIDHET KESHTU ? DHE QANE ?
Motra e djalit nuk mund te fliste par e mori ket qiken dhe e dergoj ne nje ure te larte..
Ura ishte e rrethuar me polic dhe ishte e bllokuar...sepse ishte perplasur nje vetur ne nje peme te madhe afer ure`s...
VEtura ishte shkatrruar totalisht dhe ne tok pererreth saj kishte shum gjake....
Qikes iu kujtonin fjalt e fundit te cilat ja kishte thene djalit para se ishte nisur ne disko...
Kshtu qe edhe kjo qika filloj te dridhet ne gjith trupin..sepse ia merrte mendja se qka kishte ndodhur....
motra e djalit arriti ti tregonte se kjo vetur ishte e vllaut te saj...
Motra u ofrua me afer dhe e pa nje cop leter te hapur afer djalit te VDEKUR ne tok...
ajo e morri letren dhe ia dha qikes...
ne te shkruante :
" ZEMER TE DUA ME SHUM SE QDO GJE NE JET,DHE TI E DIN SE QDO DESHIR TA KISHA PLOTESUAR "
......
" DHE DESHIRA JOTE E FUNDIT ISHTE UNE MOS MU KTHY PREJ DISKOS, JA EDHE KET TA PLOTSOVA ...TE DUA... "
....
" TI ISHE DASHURIA IME E VETME NE KET JET..."

djali i dehur ne rrug per ne shtepi,mendonte vetem per fjalet e fundit te qikes qe ia tha " QE TE MOS KTHEHEJ MA KURR "
Me nje shpejtsi prej 210 km/h ai u perplas me nje pem afer ures, dhe vdiq per t`ia plotesuar deshiren e fundit te qikes...
...
.....
Pas nje viti qika kercente prej se njejtes ure me shpres se do ta takonte djalin ne boten tjeter..