Kush tė krijoi qė nuk beson...!!!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  14

  Kush tė krijoi qė nuk beson...!!!

  Receta Gatimi

  Kush tė krijoi qė nuk beson?
  Kush me cdo tė mir te furnizon?
  Kush ty mendjen ta dhuroi?
  Pėrse ti nuk beson?

  Beso o i mjerė..
  Beso nė Zotin qė eshtė i vetėm dhe i vėrtetė.
  Qė tė sheh nė cdo moment,
  qke nė zemėr dhe nė mendt.
  Tė udhezon nga Ai don,
  por tė len kah ti beson.

  Zoti ėshtė i vetėm nė kėtė jetė,
  qė tė gjithė para Tij nė gjykim do jem,
  kur tė na i lexon veprat tona,
  qke bėrė mirė dhe qke bėrė keq,
  ky ėshtė Zoti i vėrtetė.

  Beso nė Zotin e vėrtetė,
  hiqju mashtrimevė nė kėtė jetė,
  sepse nga ato, mėkate do tė kesh.
  Zoti sheh dhe dėgjon,
  e mėkatet meleku ti shėnon,
  e pas vdekjes para Zotit ti lexon.
  Beso nė Zotin sa nuk ėshtė vonė.

 2. #2
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Feja u krijua per ti thene njerzimit se zoti eshte i madh dhe qe ti mos be asgje te keqe se ai te denon .Po sikur tu thoje njerezimit se sot lindem neser do vdesim dhe beni cfare te doni atehere do kishim kaos secili per veten e tij do te vidhte vriste pa pike meshire.Feja eshte genjeshtra me e madhe e te gjitha kohrave por eshte per qellime te mira.Per sa i perket kush me krijoi mua ene besoj tek materializmi dhe qe kushtet natyrore jane pjese kryesore e krijimit te jetes............................................. .................................................. ......ky eshte mendimi im....

 3. #3
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  Po kushtet natyrore,, a thua kush i ka krijuar

 4. #4
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erdi Lexo postimin
  Po kushtet natyrore,, a thua kush i ka krijuar
  bota eshte mister kete e thote dhe bibla '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''po kush eshte ky zoti qe se kemi pare asnjehere''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

  opinjoni im pa fyer asnjeri

 5. #5
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13
  E po mu per atė quhet " Besim " te besosh Zotin e qe nuk e ke pare kurre ...(kuptohet ne vetem po shprehim mendimet tona, nuk vjen ne shprehje fyerja)

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 16-10-2012, 08:52 PM
 2. Aman mo kush e krijoi punen_...se do ta mbysss!
  Nga erinda nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 05-03-2012, 05:03 PM
 3. Nike krijoi kėpucė tė arta
  Nga Erinaa nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-12-2011, 11:48 AM
 4. Beson se martesa e nėntė do tė zgjasė
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 02-06-2011, 04:55 PM
 5. Natyra krijoi nje lum te ri...
  Nga carolina nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 14-11-2007, 09:16 PM