Korfuz, greku vret emigrantin shqiptar


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Korfuz, greku vret emigrantin shqiptar

  Receta Gatimi  Dy shtetas shqiptare jane qelluar me pistolete nga nje grek pas nje sherri banal ne nje lokal te Korfuzit.

  Si pasoje, nje prej tyre eshte vrare, ndersa tjetri ka marre plage te renda ne trup. Dy shqiptaret ne gjendje te dehur, kishin shqetesuar pronarin e nje lokali ne veri te ishullit. Pasi kane lene barin, ata jane kthyer serish ne oret e para te mengjesit, duke shkaterruar cfare u dilte para.
  Ne kete moment, nje shtetas grek, pasi eshte konfrontuar me fjale, nuk ka ngurruar por ka nxjerre edhe pistoleten dhe ka qelluar te pakten 8 here mbi ta. Nje prej tyre ka vdekur menjehere sepse plumbi i ka pershkuar zemren, ndersa tjetri eshte plagosur rende dhe eshte cuar ne spitalin e Korfuzit. Viktima eshte Klorat Alikaj, 35 vjec, ndersa shoku i tij i plagosur quhet Odisea Dalarti, 34 vjec.

  Persa i perket vrasesit, behet fjale per shtetasin grek Spiro Merkuri 40 vjec, i cili eshte arrestuar pas disa oresh ne pjesen jugore te ishullit nga organet e rendit. Sipas burimeve policore ne Korfuz, pistoleta me te cilen ka qelluar rezulton te jete vjedhur nga nje polic grek qe sherben ende ne ishull, ne tetorin e vitit te kaluar.

 2. #2
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  vete i kan pasur fajet

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16
  edhe ne vend te huaj edhe nuk rrin rehat..

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Njė serb i Pasjanit e vret njė 14-vjeēar shqiptar
  Nga lovee nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-03-2011, 12:10 PM
 2. Policia greke vret njė shqiptar
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 09-09-2009, 10:14 PM
 3. Itali, karabinieri vret te riun shqiptar
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 22-07-2009, 10:13 PM
 4. Ēifti grek rreh pėr vdekje emigrantin shqiptar
  Nga kuklla nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-09-2008, 04:31 PM