Bashkėshortja e Dritan Dajtit ka dėrguar njė ankesė nė prokurori pėr trajtimin jo tė mirė tė burrit tė saj.
Dorela Dajti nė kėrkesėn e saj ka theksuar se avokatėt dhe familjaret e tij nuk lejohen tė takojnė Dajtin.

Ajo ankohet pėr mjekim jo tė mirė tė burrit tė saj nė spitalin e burgut.

Dorela Dajti ka kėrkuar gjithashtu qė tė lejohen takimet pėr vėllain e saj Erges Xhoxhi nė burgun 313, nė Tiranė.