Receta Gatimi

Shqipėri: Shkon nė 16 numri i tė prekurve nga gripi i derrave


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Shqipėri: Shkon nė 16 numri i tė prekurve nga gripi i derrave  Rritet ndjeshėm numri i tė prekurve nga gripi i derrave. Nga Bukureshti ka mbėrritur tė hėnėn konfirmimi pėr katėr raste tė reja, tė cilat e ēojnė numrin total tė tė prekurve nė 16 persona nė shkallė vendi.
  Specialistė tė Institutit tė Shėndetit Publik thonė se ėshtė rritur numri i mostrave qė dėrgohen pėr ekzaminim, pasi ēdo ditė ka jo vetėm raste tė dyshuara por edhe tė prekur nga virusi A/H1N1.

  Drejt Bukureshtit nisen ēdo ditė 15 mostra. Por pėrveē numrit zyrtar tė tė prekurve me grip derri qė ėshtė publikuar deri mė tani, specialistė tė ISHP-sė thonė se numri i tyre mund tė jetė mė i lartė pasi virusi nė vendin tone ėshtė shfaqur me shenja te lehta dhe shume nga qytetaret mund t'i neglizhojne shenjat e tij e nuk vizitohen tek mjeku i familjes.

  Mė shqetėsues dhe mė agresiv virusi A/H1N1 pritet tė jetė nė sezonin e vjeshtės, atėherė kur fillon tė shfaqet edhe gripi i zakonshėm dhe virusi mund tė pėsojė mutacion.

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e beauty
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  15
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Angry

  ski qi ben ore keshtu veq ishalla nuk na myt krejtve

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-12-2009, 07:37 PM
 2. Shqipėri, arrin nė 76 numri i tė prekurve me A/H1N1
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-11-2009, 03:11 PM
 3. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-09-2009, 09:23 PM
 4. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-08-2009, 07:58 AM
 5. Mberrin gripi i derrave ne Shqiperi?
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 20-07-2009, 08:18 PM