Shet varrin e burrit afėr Marilyn Monroe!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e Enkelejda_24
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  464
  Reputacioni
  14

  Shet varrin e burrit afėr Marilyn Monroe!

  Receta Gatimi  Njė e ve amerikane do ta shet varrin e burrit tė saj qė ėshtė sipėr legjendės sė filmit Marilyn Monroe, kėshtu qė ajo mund tė paguaj hipotekėn e saj tė shtėpisė.

  Elsie Poncher ka vendosur njė reklamė nė eBay ku lajmėron pėr ankandin e varrit tė burrit nė “WestWood Village Memorial Park”, tė Los Angeles.

  “Kjo ėshtė njė mundėsi tjetėr qė jetėn tuaj tė pėrjetshme ta kaloni direkt pranė varrit sipėr Marilyn Monroe”, ka shkruar ajo nė reklamė.

  “Nė fakt personi qė do ta merr atė do tė mund ta kėtė fytyrėn pėrballė varrit tė saj”.

  Ngastra e varrezave tani pėr tani ėshtė e okupuar nga i ndjeri, Richard Poncher, qė pėrshkruhet nga e veja e tij si njė sipėrmarrės i cili kishte blerė dy varreza nga lojtari i bejsbollit Joe DiMaggio, ish burrė i Monroe, mė tė cilin ajo u divorcua me 1954.

  Monroe ka vdekur nė moshėn 36 vjet me 1962. Poncher vdiq nė moshėn 81 vjeēare me 1986.

  Elsie Poncher thotė se ajo dėshiron qė kufoma e burrit tė saj tė varroset nė varrin e saj pėrderisa kur ajo tė vdes do ta lėrė amanet qė tė digjet kufoma e saj.

  Ofertuesit deri me tani kanė ofruar 500 000 dollarė dhe oferta pritet tė arrijė deri nė 2.5 milion dollarė deri tė dielėn. Askush nga eBay nuk ka qenė i gatshėm tė komentoj procesin e tenderimit apo tė japin detaje mė tė mėdha.

  Poncher i ka thėnė “Los Angeles Times” se ajo shpreson qė tė arrin shumėn e parave nė 1.6 milion dollarė dhe kėshtu tė paguaj hipotekėn e shtėpisė sė saj nė Beverly Hills.

  “Nuk mund tė jem mė e sinqertė sė kaq”, ka thėnė ajo pėr gazetėn. “Dua qė tė lirohem nga tė gjitha dhe mos tė kėtė probleme pėr fėmijėt e mijė”.

  Varreza nė “The Westwood Village Memorial Park” ėshtė shtėpia e shumė tė famshmėve, pėrfshirė, Dean Martin, James Coburn, Roy Orbison, Truman Capote, Natalie Wood dhe sė fundi nė kėtė vend u varros edhe Farrah Fawcett.

  Pronari i “Playboy”-it, Hugh Hefner, ka blerė varrin pranė atij tė Monroe me 1992 dhe edhe ai pritet qė tė varroset nė kėtė varrezė.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  shum e fort kjo e ngjova dje , ca sbojn per para njerzit , kjo tregon qe e ka pas dashur shum burrin kjo gruaja

 3. #3
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  dhe burrin e donte por me shume shtepine qe vlente 1.6 miljon dollare

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. I hakmerret burrit me pese meshkuj
  Nga olsii nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 15-08-2013, 03:32 PM
 2. Kerkime per varrin Real te Jesus Christ
  Nga ReniX nė forum Bota shpirtėrore
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 30-05-2013, 10:42 PM
 3. Paris nė versionin Monroe
  Nga Kliton nė forum Kinematografia dhe Televizioni
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-08-2010, 07:53 PM
 4. Ngjashmeria midis burrit dhe gruas!
  Nga ReniX nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 19-04-2009, 08:46 AM
 5. Iku me kushėririn e burrit
  Nga EMAUS nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-01-2009, 08:44 AM