Receta Gatimi

Shqipėri: Gripi i derrit, shkon nė 20 numri i tė prekurve


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  20

  Shqipėri: Gripi i derrit, shkon nė 20 numri i tė prekurve  Listės zyrtare tė personave tė prekur nga virusi AH1N1 nė Shqipėri i janė shtuar edhe katėr persona tė tjerė duke e ēuar nė 20 numrin e tė prekurve me virusin e gripit tė derrit.
  Dritan Ulqinaku nga Instituti i Shėndetit Publik konfirmoi zyrtarisht se kanė mbėrritur analizat e katėr personave tė tjerė qė rezultuan tė prekur nga ky virus duke e ēuar nė 20 zyrtarisht numrin e tė prekurve.

  Tė katėr tė infektuarit me AH1N1 janė nga Tirana kryesisht tė moshės 14-15 vjeē dhe gjendja e tyre thonė autoritetet ėshtė e qėndrueshme dhe jashtė rrezikut pėr jetėn.

  Qė prej zbulimit tė rastit tė parė nė Shqipėri janė marre analizat e mė shumė se 400 personave, pėr tė cilėt ėshtė dyshuar se janė prekur nga gripi i derrit.

  Specialistėt thonė se virusi nuk ka agresivitet siē dukej nė fillim por paralajmėrojnė se nė sezonin e vjeshtės pritet rritje e ndjeshme e numrit tė tė prekurve.

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Asnje nga familja ime ska per ta bere ate vaksine, le te na zere me mire dhe ta kalojme, kush i merr vesh se cfare jane ato vaksinat. Ata vete e krijuan kete virus dhe e perhapen qe te mund te fitojne te ardhura marramendese.

  Si ka mundesi qe per here te pare doli ne Amerike, u degjuan 3-4 rastet e para aty dhe pastaj nuk u degjua me dhe krejt papritur u perhap ne qindra njerez te tjere me pare ne Meksike dhe pastaj ne shtetet e tjera te Evropes.

  Emagjino te vaksinohet e gjithe evropa se cfare te ardhurash marramendesi do te nxjerrin firmat farmaceutike te Evropes, se urdherat qe andej jepen.

  Kush e di se cfare tjeter luhet....

  Pastaj pse pikerisht te rinjte dhe jo pleqte, pse ne shkolla dhe tek femijet dhe tek ushtaret do te behen hetime dhe eksperimente? Pse me te rinjte qe jane e ardhmja dhe jo me moshat mesatare dhe pleqte?

  Kush e di se cfare fshihet pas ketyre gjerave.....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shqipėri: Gripi i derrit, 2 viktima pėr njė ditė
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-12-2009, 05:33 PM
 2. Arrin nė 7 numri i vdekjeve nga gripi i derrit
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-11-2009, 08:06 PM
 3. Shqipėri, arrin nė 76 numri i tė prekurve me A/H1N1
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-11-2009, 03:11 PM
 4. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-09-2009, 09:23 PM
 5. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-08-2009, 11:10 AM