Vjen nga Spanja ne Shqiperi, 2217 km me biēiklete


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

  Vjen nga Spanja ne Shqiperi, 2217 km me biēiklete

  Receta Gatimi  Plot 2 mije e 217 kilometra ka pershkuar fotografi spanjoll nga pika e nisjes Spanja, duke kaluar ne Franca, Italia, Kroacia, Mali i Zi deri kete te shtune ne destinacionin final.

  Stefan Rohner nuk eshte ēiklist profesionit, por pasioni per biēikletat dhe pak kile me shume ne peshen e tij, e shtyne qe per here te pare te ndermerrte nje udhetim vetem me kete mjet. Intenerari eshte Barcelone - Tirane.

  Plot 2 mije e 217 kilometra ka pershkuar fotografi spanjoll nga pika e nisjes Spanja, duke kaluar ne Franca, Italia, Kroacia, Mali i Zi deri kete te shtune ne destinacionin final, qendren e kryeqytetit te shqiptareve.

  Por udhetimi prej 109 oresh ēiklizmi ka qene edhe me i veshtire per shkak te vete biēikletes. Ajo peshon 47 kilograme, shume, krahasuar me 10 kg peshe te nje biēiklete normale.

  Spanjolli pranon se pavaresisht nisjes ne daten 2 gusht, ka pushuar disa dite ne shtetet e ndryshme, por udhetimi i tij i guximshem ka pasur te mirat e te keqijat e tij. Kur e pyet nese do ta nderrmerrte perseri kete kthim, Rohner pergjigjet: “Jo!”.

  Duke qene fotograf profesionit, spanjolli e ka perfshire ditarin me foto te udhetimin ne internet, ku nen emrin tij, Stefan Rohner te gjithe mund te shohin imazhet e ketij intenerari.

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Normal qe se merr me mundimin.
  Kushedi c'ka hequr.

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  ka kursyer shum ky

 4. #4
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  E paska humbur kot ky per ciklist ca i duhen fotot atij

 5. #5
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Do kete qene dhe i papune

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. iPhone 4S me 11 nėntor vjen edhe nė Shqipėri
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 30-01-2012, 03:11 PM
 2. Spanja e para, Shqipėria e 70-ta
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-08-2010, 10:23 PM
 3. Del Bosque: Jemi Spanja e Euro 2008
  Nga EMAUS nė forum Kampionate botėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 10-07-2010, 07:06 PM
 4. Rreth botes me biciklete
  Nga arditu nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-01-2010, 01:32 PM
 5. Votoni qe Spanja te bej pranimin e Kosoves
  Nga burimi_zh nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 07-10-2009, 03:00 PM