Lotaria italiane fitohet nė Toskana


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Lotaria italiane fitohet nė Toskana

  Receta Gatimi  Ēmimi i madh i lotarisė italiane, qė nuk ishte fituar qė prej muajit janar ka shkuar tek njė biletė e blerė nė Toskani.
  Ēmimi prej 210 milionė dollarėsh bėri qė njerėz nga mbarė Evropa tė shkonin nė Itali pėr tė blerė bileta lotarie.

  Fituesi i kėsaj bilete, qė nuk ėshtė identifikuar jeton nė qytetin Banjone, ku njerėzit kanė festuar jashtė klubit Biffi ku ishte blerė bileta.

  Kryetari i bashkisė sė qytetit, Gianfranco Lazzeroni tha se shpresonte qė qyteti tė pėrfitonte pėr kėsaj fitoreje.

  "Shpresoj qė ēmimi i madh tė ketė shkuar nė duart e njė personi skrupuloz, qė do ta kuptojė kėtė mundėsi qė ka si pėr veten, ashtu edhe pėr komunitetin e vogėl."

  "Me kaq shumė para mund tė bėje gjėra tė mrekullueshme. Vetėm mendoni se buxheti vjetor i bashkisė sonė ėshtė vetėm 2.3 milionė euro", tha Lazzeroni.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  lumsi ky qe e fitoj , siguroj jeten e vet femive niperve............te pakten nga ana materiale

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Lazanja Italiane!
  Nga erinda nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 24-09-2014, 09:20 PM
 2. Qofte Italiane...
  Nga Auroraa nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-02-2013, 09:04 PM
 3. Brusketa Italiane..!
  Nga erinda nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 22-02-2012, 10:37 AM
 4. Clooney nė lidhje me njė tjetėr italiane
  Nga Kliton nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-07-2009, 12:52 PM