Nė hyrjen e bordelit tė saj prostituta 24-vjeēare gjermane Vanessa ka vendosur njė shishe me substancė pėr dezinfektim tė duarve. Ajo thotė se nė kėtė mėnyrė myshterinjtė e saj dhe vet ajo ndihen mė tė sigurt.
“Shumė kolege tė mia, e edhe unė, kemi mė pak myshterinj pėr shkak tė gripit tė derrave. Mu pėr kėtė kam vendosur se do tė ishte mirė qė nė hyrje tė vendos njė substancė pėr dezinfektimin e duarve. Tani askush nuk duhet tė frikėsohet se do tė infektohet”, ka thėnė Vanessa pėr gazetėn e njohur gjermane Bild.

Sipas ekspertėve tė shėndetėsisė, Vanessa ka plotėsisht tė drejtė nė lidhje me dezinfektimin. Megjithatė, ata thonė se virusi i gripit tė derrit mund tė bartet edhe me anė tė marrėdhėnies seksuale.