Amerikanet bėjnė paradė me gjinj lakuriq


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Amerikanet bėjnė paradė me gjinj lakuriq

  Receta Gatimi  Gratė nga shtatė qytete amerikane kanė hequr jelekėt e tyre dhe kanė marshuar rrugėve gjysmė lakuriqe pėr tė luftuar pėr tė drejtėn e tyre pėr liri nė lėvizje tė lirė tė pambuluara lartė.
  Protesta simbolike me emrin “National Go Topless Day” mbahet pėr ēdo vit nė disa qytete tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės. Pjesėtaret e gjinisė sė bukur nė kėtė mėnyrė angazhohen pėr idenė se gratė duhet tė kanė tė drejtat e njėjta tė garantuara me kushtetutė, respektivisht tė mund tė dalin nė vende publike me gjinj lakuriq si edhe meshkujt.

  Edhe pse ēdo vit turma tė grave gjysmė lakuriqe kalojnė nėpėr rrugė, kalimtarėt kurrsesi nuk mund tė mėsohen me kėto pamje, derisa sipas mediave amerikane qytetarėt nė New York kanė qenė tė shokuar me tubimin e sivjetmė.

  Policia nuk ka intervenuar as nė kėtė rast, sepse me vendimin e shtetit tė New Yorkut nga viti 1992, grave u ėshtė lejuar tė shėtisin pa rrobat e sipėrme tė trupit. Pjesėtaret e marshit kanė marrė edhe nėnshkrime tė cilat do t’ua kalojnė kongresistėve amerikanė dhe do tė kėrkojnė nga ta qė ligjet qė kanė tė bėjnė me lakuriqėsinė tė janė mė fleksibil.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  ksaj i them parad un aurel

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16
  hahahaha o majdo do te doje te ishe atje eeeeeeee

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  me dergo dhe nja ca foto te tjera ti shikoj se cfar moshe jane se po qe te medhaja ika me vrap une

 5. #5
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Jane cmendur njerezit.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Amerikanėt I Fshehin Paratė Nė Frigorifer
  Nga abdullah92 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 16-04-2012, 06:42 PM
 2. 17 maj, Gay-it paradė nė Tiranė !!
  Nga labja nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 01-04-2012, 06:27 PM
 3. Femrat me gjinj tė mėdhenj janė mė tė menēura
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 18-11-2009, 10:38 AM
 4. Pamela, arsyeja pse amerikanet e duan Kanadane
  Nga Enkelejda_24 nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-07-2009, 12:36 AM
 5. Google Health, “testament biologjik” per amerikanet
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 23-07-2009, 09:18 AM