Gazetari qė qėlloi Bushin me kėpucė lirohet nė shtator


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Gazetari qė qėlloi Bushin me kėpucė lirohet nė shtator

  Receta Gatimi  Gazetari irakian Muntadhar al-Zeidi qė qėlloi me kėpucė presidentin amerikan George W. Bush nė vizitėn e tij tė parė nė Irak, do tė dalė nga burgu mė 14 shtator.
  Avokati i gazetarit irakian Karim al-Sujeiry, deklaroi se al-Zeidi do tė lirohej tre muaj para pėrfundimit tė dėnimit pėr shkak tė sjelljes sė mirė.

  Avokati bėn tė ditur se kanė marrė njoftim zyrtar nė kėtė drejtim dhe e cilėsoi lirimin e klientit tė tij si “fitore pėr median e lirė dhe dinjitoze irakiane”.

  Gazetari Muntadhar al-Zeidi pati qėlluar presidentin e atėhershėm amerikan me kėpucė nė 14 dhjetor gjatė njė konference pėr shtyp. Fillimisht ai u dėnua me tre vjet burgim, por pastaj dėnimi iu ul nė njė vit pasi nuk kishte mė parė precedent penal.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  i hengri ca muaj burk per 1 kepuc

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. 92-vjeēarja qėlloi me armė pasi nuk morri puthjen qė donte
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 27-03-2011, 12:12 AM
 2. Lirohet nga burgu Rezart Taēi
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-11-2009, 09:33 PM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-08-2009, 07:14 PM
 4. Kėpuca turke qė goditi Bushin, rekord shitjesh
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 23-03-2009, 10:27 AM