Keshilla praktike


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  13

  Keshilla praktike

  Receta Gatimi

  - Vezet eshte me mire te mos ruhen ne frigorifer.
  - Nese doni ta mbani kafene te fresket dhe me arome, atehere mund ta ruani ne frigorifer.
  - Mund t'i ruani limonet te fresket, nese i vendosni ne frigorifer ne nje vazo me uje te mbyllur me kapak.
  - Qe orizi te mos ngjitet gjate zierjes, hidhni ne tenxhere pak leng limoni.
  - Per ta ruajtur buken te fresket, mbajeni ne ngrirje te frigoriferit. Kur ta nxirrni, do te shikoni se ka mbetur e fresket, sikur ta keni blere ate dite.
  - Qe ta ruani gjalpin sa me te fresket, hidhni brenda tij nje cope karote te pastruar.
  - Qe t'i largoni me lehte insektet nga perimet, hidhni pak sode ose uthull ne ujin qe i lani.
  - Tigani nuk ngjit nese e nxehni pak, para se te hidhni vajin.
  - Gjate gatimit te gjelleve te nxehta mos i mbani femijet prane.
  - Enet eshte me mire te lahen menjehere mbas vaktit, sepse me vone eshte me veshtire.

 2. #2
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  14
  Erdi faleminderit per keto keshilla. Jane me te vertete te vlefshme, per orizin nuk e dija qe duhej hedhur limon.
  faleminderit.

 3. #3
  i/e rregjistruar Maska e ARDIANHOXHA
  Anėtarėsimi
  Sep 2009
  Postime
  4
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Faleminderit

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ēanta tė bukura dhe praktike
  Nga vaaldr1n nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2013, 04:57 AM
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-02-2012, 11:56 PM
 3. Disa keshilla praktike mbi Kuzhinen
  Nga Kliton nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 28-02-2011, 01:12 PM
 4. Rreth filozofise praktike
  Nga MAJDI nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-12-2010, 11:03 PM
 5. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 12-10-2009, 09:46 PM

Etiketat pėr kėtė Temė