Amsterdami lejon ‘motoēikletat e birrės’


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Amsterdami lejon ‘motoēikletat e birrės’

  Receta Gatimi  Qyteti i Amsterdamit ka marrė vendim qė ‘motoēikletat e birrės’ tė vazhdojnė vozitjen nėpėr kėtė qytet.
  ‘Motoēikletat’ nė tė cilat qėndrojnė tė ulur njerėz rreth njė banaku qė gjendet nė mes, janė ‘orendi’ tė qendrės sė qytetit.

  Mirėpo dy aksidente tė cilat kanė ndodhur brenda dy muajsh, i kanė detyruar autoritetet e qytetit qė tė bėjnė njė shqyrtim nė lidhje me rrezikun qė shfaqin kėto ‘motoēikleta’.

  Nė bazė tė analizave, qyteti ka vendosur qė t’i lejojė ‘motoēikletat e birrės’ qė tė vazhdojnė vozitjen, ka thėnė tė shtunėn njė zėdhėnės nga qyteti i Amsterdamit, njofton Reuters.

  Megjithatė, janė vendosur disa rregulla, sipas tė cilave, duhet tė kenė leje nga lagjet ku do tė voziten, po ashtu do tė jetė e kufizuar edhe koha e lėvizjes, ndėrkohė qė do tė jetė e domosdoshme qė vozitėsi tė jetė ‘esėll’.

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Interesante keto "motocikletat".

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  sikur te jen dhe ketu

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Balsami i ri per buzet me shije te Birres..!
  Nga erinda nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 13-03-2012, 09:00 PM
 2. Hapesi i kanaceve te birres me dhembe
  Nga tony65 nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-11-2010, 06:03 PM
 3. BE lejon ushqimet e klonuara pėr konsumatorėt
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-08-2010, 09:56 PM
 4. Rekordi i Birres
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 01-02-2010, 05:32 AM
 5. Ėshtė barku i ndejave, jo i birrės
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-09-2009, 07:14 PM