Yjet e famshme, si Nicolas Cage, Halle Berry dhe Gwyneth Paltrow e praktikojnė jogėn lakuriq.
Sipas njoftimeve tė reja, ‘joga lakuriqe’ ėshtė njė trend i ri tek yjet hollivudiane, kurse kėsaj mėnyre tė tė ushtruarit i janė bashkėngjitur edhe Jennifer Lopez, Rita Wilson dhe Naomi Watts.

‘Joga lakuriqe’ ėshtė nė fakt formė e jogės sė zakonshme, me teknikat klasike, e cila realizohet pa tesha.

Kohėve tė fundit janė duke u hapur vazhdimisht klube tė ndryshme nėpėr SHBA, Kanada, Britani tė Madhe, Spanjė, Rusi, Australi etj., ku praktikohet joga pa veshje.