Familja kineze nuk ka dashur tė zhvendoset pėr shkak tė njė projekti qeveritar. Ata kanė dashur tė rrafshojnė njė terren malor nė fshatin Hanjiagen tė provincės Shanxi, pėr tė ndėrtuar shtėpi tė reja.
Burri 60-vjeēar Qu Liming, ka refuzuar tė zhvendos familjen nga shtėpia e tij nė njėrėn prej kodrave, Megjithatė, punėtorėt kanė filluar tė gėrmojnė rreth shtėpisė sė tij.

“Biri im e ka sjellė automjetin para shtėpisė pėr tė parandaluar buldozerėt, por ata e kanė gėrmuar tokėn rreth tij dhe e kanė lėnė nė ishullin e izoluar”, ka than Qu i cili ka menduar se do tė jetojė nė atė shtėpi deri nė fund tė jetės sė tij.

Automjeti i markės Chevrolet ka mbetur nė njė copė dheu 15 metra tė lartė. Pėr tė arritur nė shtėpinė e tyre ata duhet tė ngjiten nė njė kodėr tjetėr.