Firmoset pakti, Meta zv/kryeminister e minister i Jashtem


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Firmoset pakti, Meta zv/kryeminister e minister i Jashtem

  Receta Gatimi  Partia Demokratike dhe Levizja Socialiste per Integrim firmosen sot marreveshjen e koalicionit te bashkeqeverisjes per kater vitet e ardhshme.

  Pas firmosjes nga ana e dy kryetareve te partive, Berisha njoftoi se Zoti Meta pervec postit te zevendeskryeministrit do te kete edhe detyren e ministrit te Jashtem.

  “Edhe Ministria e Shendetesise dhe ajo e Ekonomise do te drejtohen nga perfaqesues te LSI-se. Nje prej nenkryetareve te kuvendit do te jete nga pala e LSI-se, si dhe 20 perqind e niveleve te tjera te qeverisjes do te jene ne drejtim te saj”, u shpreh Berisha.
  Sipas Berishes, domethenia e koalicionit eshte suksesi ne zgjedhjet e ardhshme te 2011, si dhe bashkepunimi afatgjate per zgjedhjet e 2013.

  Gjate sqarimit te tij para mediave, kryeministri i ardhshem, Berisha u zotua per ndryshim te kodit zgjedhor me qellim qe perzgjedhja ne te ardhmen te jete gjitheperfshirese.

  “Interesi yne i perbashket eshte krijimi i nje qeverie per te cuar vendin drejt Bashkimit Evropian”, u shpreh Berisha.
  Kreu i PD-se i pyetur se cili do te jete kriteri i perfaqesimit te aleateve te djathte ne kabinet u pergjigj se bashkeqeverisja do te bazohet ne sasine e votave te marra ne zgjedhje.
  Berisha: Respektoj vendimet e PS

  Kreu i PD-se Berisha u shpreh i gatshem per bashkepunim me opoziten, nderkohe qe respekton cdo vendim te saj lidhur me pjesemarrjen ne kuvend.
  "Konstatoj qe zoti Rama po shfaq shenja, sipas te cilave do te perdore bojkotin per qellime personale. Ai mendon se ne kete menyre do te garantoje me shume vota ne garen per kryetar te PS-se. Gjithesesi une respektoj cdo vendim te marre prej tij", u shpreh Berisha.

  Meta: Rama nuk ka perse ankohet

  Kryetari i LSI-se Ilir Meta shpreh keqardhjen per rrugen e erret ne te cilen po ecen Partia Socialiste, e cila po pengon progresin e kesaj force politike.

  "Nuk i takon Rames qe te ankohet per zgjedhjet, kur ai vete diktoi reformen zgjedhore dhe ka qene pjese e administrimit te zgjedhjeve po aq sa edhe Partia Demokratike", u shpreh Meta.

  Sipas tij, Rama nuk ka shfaqur ankesa ne diten e zgjedhjeve dhe as ditet e tjera pas 28 qershorit, kur ftoi kreun e LSI-se te behej kryeminister ne kembim te marrjes se mandateve te kesaj force politike. 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  ca paska qene ky iliri kshu , shum servil , e qe thonte ne fillim qe bashkpunimin po e bej per te mire te vendit dhe jo per interesa personale , e tani ka zene keto vende qeverisjeje , shum i pafytyr

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e zhejoti
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  25
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  te shohim cfare do na gatuajne

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Mire e tha xhejoti, te shofin ca do na bejne!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pc nuk me njeh nje HD te jashtem me USB
  Nga vangeli nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 05-02-2011, 11:48 PM
 2. Armor A80 - disk i jashtėm rezistues
  Nga MAJDI nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-06-2010, 10:29 AM
 3. Si tė instalosh njė harddisk tė jashtėm nė kompjuter
  Nga Kliton nė forum Tutoriale me Video
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 19-11-2009, 10:21 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-10-2009, 07:28 PM
 5. Zoti Kryeminister
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 17-11-2007, 06:58 AM