Oketa i telefonon ushtarit tė infektuar me AH1N1


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Oketa i telefonon ushtarit tė infektuar me AH1N1

  Receta Gatimi  Ministri i Mbrojtjes i Shqipėrisė, Gazmend Oketa ka zhvilluar njė bisedė telefonike me komandot shqiptare nė Afganistan. Ai ėshtė njohur me gjendjen shėndetėsore tė ushtarėve shqiptarė tė cilėt janė tė prekur nga virusi i gripit tė derrit AH1N1.
  Ministri i Mbrojtjes konfirmoi se njėri prej komando i cili ishte shtruar nė spital i infektuar nga virusi AH1N1 ėshtė shėruar plotėsisht, ndėrsa tre komandot e tjerė tė cilėt ishin vendosur nė karantinė nė njė ēadėr nė bazėn ushtarake nė Farah tė Afganistanit, si tė dyshuar me virus, rezultojnė se nuk janė tė prekur nga gripi i derrit.

  Ministri Oketa ka komunikuar gjithashtu dhe me familjen e ushtarit, e cila banon nė qytetin e Lushnjės. Gjithashtu ka mundėsuar dhe komunikimin telefonik tė tyre me djalin ushtar nė Afganistan, ku familja ka marrė garancitė se ndihej mirė dhe ishte jashtė rrezikut. Megjithatė ushtari vazhdon tė mbahet nėn kontroll nė spitalin e kontingjentit italian nė Herat.

  Ministria konfirmoi se pėr tre rastet e ushtarėve tė dyshuar se ishin prekur nga AH1N1, rezultatet e analizave tė mbėrritura sot kanė rezultuar negative.

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Shyqyr me behet qejfi qe paskan rezultuar te pa prekur nga virusi i derrave.......

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  shyqyr qe jan te pa prekur

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ushtarit i bie tė fikėt nga Kate Middleton (FOTO LAJM)
  Nga olsii nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-03-2012, 05:20 PM
 2. Eliza Dushku refuzon ftesėn e ushtarit amerikan
  Nga Erinaa nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-07-2011, 09:19 PM
 3. Njė teshtimė mban dhomėn tė infektuar me orė
  Nga gjendar nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 09-02-2011, 07:37 PM
 4. Edhe 3 raste tė konfirmuara me AH1N1
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-11-2009, 05:25 PM
 5. Shqipėri: Konfirmohen tre raste te reja me AH1N1
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-09-2009, 01:17 PM