Dobėsohu nėse do tė jesh vozitės


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Dobėsohu nėse do tė jesh vozitės

  Receta Gatimi  Vozitėsve tė trashė britanikė u ėshtė urdhėruar “tė vijnė nė vete” dhe tė humbin kilogramė nga frika se do tė prishin ulėset tė cilat kufizohen nė 145 kilogramė peshė.
  Kompania britanike e autobusėve Stagecoach nga Hull do tė zhvendos vozitėsit e trashė qė tė punojnė nė njė lokacion tjetėr derisa tė mos dobėsohen.

  Firma, nė tė cilėn punojnė 350 njerėz, pohon se vozitėsit mė tė trashė se 125 kilogramė paraqesin rrezik tė sigurisė dhe shėndetit.

  Zėdhėnėsi i kompanisė Tony Fieldsend thotė se kjo politikė ėshtė nė pajtueshmėri me rregullat e sigurisė nė ulėset e reja tė cilat i kanė vendosur. Ata u kanė pėrgatitur vozitėsve njė program pėr dobėsim.

  “Ulėset kanė limit prej 145 kilogramėsh, disa mė shumė, disa mė pak. Mė sė tepėrmi na duhet tė mendojmė pėr udhėtarėt tonė. Kėtė gjė e kemi bėrė nė marrėveshje me sindikatėn”, ka thėnė zėdhėnėsi.

  Njė vozitės, i cili ka dashur tė mbetet anonim, ka thėnė se kjo ėshtė e turpshme dhe diskriminim. Do tė preken shumė vozitės. Disa kanė vetėm disa kilogramė mbi limitin e caktuar, e disa tjerė janė me dhjetėra.

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e noemi84
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  bologna
  Postime
  139
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  o zott limiti esht 145 kg dhe paska disa qe e kalojn vetem me disa kilogram kete limit!!!!!!!!!!!!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Tė jesh balerinė...!!
  Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 01-10-2012, 10:29 PM
 2. Dobėsohu nė bazė tė grupit tė gjakut
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-03-2011, 01:22 PM
 3. Dobėsohu duke fjetur gjumė sa mė shumė!
  Nga ReniX nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 11-10-2010, 02:24 AM
 4. Te jesh apo te dukesh?
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 17-08-2010, 06:03 AM
 5. Vozitės i keq
  Nga Enkelejda_24 nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 06:59 PM