E ėma me ngjyrė me tre fėmijė albinė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

  E ėma me ngjyrė me tre fėmijė albinė

  Receta Gatimi
  Po, edhe kjo ndodh. E ėma me ngjyrė “i ka lėnė gojėhapur” shkencėtarėt pasi qė ka lindur tre fėmijė albinė.

  Braziliania Rosemere Fernandes de Andrade dhe partneri i saj Joao janė me prejardhje afro-amerikane.

  Megjithatė, tre nga fėmijėt e tyre qartazi kanė ngjyrė tjetėr tė lėkurės, shkruan Daily Mail.

  Profesori i gjenetikės Valdir Balbino, nga Universiteti Federal Pernambuco, thekson se ky rast ėshtė shumė i rrallė, posaēėrisht nėse merret parasysh qė dy fėmijėt tjerė tė cilėt ky ēift ka janė me ngjyrė tė zezė.

  Familja jeton nė Olinda nė veriperėndim tė Brazilit, derisa fėmijėt e tyre albinė ēdo ditė pėrqeshėn nga kolegėt e tyre tė shkollės pėr shkak tė ngjyrės.

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e noemi84
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  bologna
  Postime
  139
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Shum shum e habitshme. ē'far nuk po ndodh tani!!!!

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e reno
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  18
  Reputacioni
  0
  Ai profesori i gjenetikes duhet te shikoje edhe komshijte e asaj braziljanes se mund te kete ndonje bjond aty rrotull.

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e reno
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  18
  Reputacioni
  0

 5. #5
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  spo e kuptoj pse esht kaq e habitshme , albinizmi e di qe esht semundje gjenetike ku mungon pigmenti melanin , dhe keto tre femite normalisht qe te bardh do dilnin nqs do kishin ketre semundje , e vetmja cudi mund te jet se jan tre dmth nje rastesi shum e madhe

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ngjyrė nudo pėr thonjtė tuaj !!
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 26-03-2012, 09:18 PM
 2. Makinat mė tė rrezikshme, ato me ngjyrė tė zezė
  Nga Erinaa nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-04-2011, 03:00 PM
 3. iPad 2 vjen me ngjyrė tė bardhė?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-02-2011, 03:38 PM
 4. Me ngjyrė tė kaltėr kundėr vetėvrasjes
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-11-2009, 09:59 PM
 5. E ėma me ngjyrė me tre fėmijė albinė
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-09-2009, 05:01 PM