Paguan drekėn ne restorant pas 13 vitesh


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

  Paguan drekėn ne restorant pas 13 vitesh

  Receta Gatimi  Mysafirin anonim me gjasė e ka brejtur ndėrgjegjja pėr faktin se nė vitin 1996 ka ikur pa e paguar faturėn, prandaj nė fund ka vendosur qė policisė t’i dėrgojė 60 funte angleze, me kėrkim falje ndaj pronarit tė restorantit.

  Pronari i njė restoranti indian nė Swansea nė jug tė Uellsit nė njė letėr anonime tė adresuar tek policia lokale ka pranuar paratė pėr njė faturė tė lėshuar para 13 vitesh.

  Mysafirin anonim me gjasė e ka brejtur ndėrgjegjja pėr faktin se nė vitin 1996 ka ikur pa e paguar faturėn, prandaj nė fund ka vendosur qė policisė t’i dėrgojė 60 funte angleze, me kėrkim falje ndaj pronarit tė restorantit.

  Policisė i ėshtė dashur gjashtė muaj pėr ta gjetur, sepse ai restorant nė ndėrkohė ishte shembur, e pronari e kishte hapur njė tė ri 60 kilometra prej aty.

  "Do tė dėshiroja ta falėnderoj mysafirin i cili ka dashur tė pėrmirėsojė gabimin e tij”, ka thėnė pronari i restorantit.

  Fatura ishte 11 funte angleze, por mysafiri kishte thėnė se kishte pėrllogaritur edhe inflacionin dhe pėr kėtė kishte dėrguar 60 funte.

 2. #2
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Me mire vone se kurre thote populli
  po dhe kaq vone jo ama

 3. #3
  i/e rregjistruar Maska e xhoka
  Anėtarėsimi
  Sep 2009
  Vendndodhja
  prishtina
  Postime
  9
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  pun e madhe aiii shum i rritin sent kta anglezt ho

 4. #4
  i/e rregjistruar Maska e xhoka
  Anėtarėsimi
  Sep 2009
  Vendndodhja
  prishtina
  Postime
  9
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  leje krejt se ja futa kot edhe une hahahhaha

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Njė restorant spektakolar nė 3 mijė metėr lartėsi
  Nga Erinaa nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 01-10-2012, 08:55 PM
 2. Restorant nenujor me pamje spektakolare
  Nga Erinaa nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 21-04-2011, 10:58 PM
 3. Paguan drekėn pas 13 vitesh
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-09-2009, 04:52 PM
 4. Restorant ku rrobat dhe qeni nuk lejohen!
  Nga ReniX nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 24-03-2009, 09:24 PM
 5. Do vinit ne nje restorant te tille???
  Nga EMAUS nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 20-06-2008, 07:32 PM