Genc Habazaj i pėrzierė nė trafik droge


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Genc Habazaj i pėrzierė nė trafik droge

  Receta Gatimi
  Trafiku i drogės dhe konkurrenca nė biznes, janė dy pistat kryesore ku janė pėrqendruar hetimet pėr zbardhjen e vrasjes sė biznesmenit vlonjat, Genci Habazaj, trupi i pajetė i tė cilit u gjet i shkrumbuar nė fshatin Darzezė tė Fierit, tri ditė pasi ishte denoncuar si i zhdukur nga familjarėt.
  Lajmi konfirmohet pėr Gazeta Shqiptare nga burime pranė Prokurorisė, e cila prej ditėsh po heton intensivisht pėr zbardhjen e krimit tė rėndė. “Kemi dyshime pėr pėrfshirje nė trafikun e drogės. Po hetojmė dhe rreth aktivitetit tė tij nė Itali”, thanė burimet, tė cilat saktėsuan se ende nuk kanė ndonjė tė dyshuar konkret pėr vrasjen dhe mė pas djegien e biznesmenit.

  Nė sitėn e Prokurorisė janė vėnė dhe miqtė e pronarit tė firmės sė ndėrtimit “HG costruzioni”, me qendėr nė Coppito Itali, shumė prej tė cilėve janė persona me precedentė penalė dhe tė pėrfshirė nė trafiqe tė ndryshme.

  Kjo pasi shumė prej personave me tė cilėt shoqėrohej biznesmeni 39-vjeēar dhe me tė cilėt kishte lidhje miqėsore njiheshin pėr problemet e tyre me ligjin. “Kėtu nė Shqipėri, biznesmeni i vrarė nuk kishte ndonjė shoqėri tė mirė”, pohuan burime nga organi i akuzės.

  Disa prej miqve tė tij njiheshin si persona me precedentė penalė nė fushėn e trafiqeve. Pikėrisht pėr tė identifikuar miqtė e Habazajt, policia urdhėroi filmimin e ceremonisė sė varrimit tė tij. ]

  Genci Habazaj, i cili prej vitesh jetonte nė Itali, kishte ardhur mė 14 gusht nė Vlorė sė bashku me vajzėn e tij 9 vjeēe pėr tė kaluar disa ditė pushime. Tė premten e kaluar i ka vėnė nė dijeni familjarėt se do tė zbriste nė qytet dhe mė pas do tė nisej drejt Elbasanit. Por, prej atij momenti nuk u kthye mė. Tė shqetėsuar, familjarėt iu drejtuan policisė duke denoncuar zhdukjen e njeriut tė tyre dhe hodhėn dyshime se ishte rrėmbyer.

  Por, tri ditė mė vonė, babai i dy fėmijėve u gjet i vrarė dhe i djegur nė fshatin Darzezė tė Fierit. Ishin familjarėt. qė pėrmes sendeve personale arritėn ta identifikonin nė morgun e kryeqytetit njeriun e tyre.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Klevi88
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  522
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  gjith ky cun i vrar ne ate menyr , shum keq , po kushedi ca do dalin ne ditet ne vazhdim rreth kesaj ceshtjeje

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  ēfare nuk degjon.Vala e trafikut te paligjshem mund te marre perpara dhe te pafajshem!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Policia italiane arreston 4 shqiptarė pėr trafik droge
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-12-2009, 09:25 PM
 2. Itali, 29 shqiptarė arrestohen pėr trafik droge
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-12-2009, 09:21 PM
 3. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 21-08-2009, 05:23 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-08-2009, 11:25 AM
 5. Itali, arrestohen 58 persona, trafik droge me Shqiperine
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-07-2009, 12:59 PM