Kauboji Lakuriq (Naked Cowboy) nga sheshi Times Square ka hequr dorė nga kandidatura e tij pėr kryetar tė New Yorkut.
Robert Burck, 39-vjeēar ėshtė bėrė atraksion turistik kur para disa vitesh ka filluar qė rregullisht tė performojė nė sheshin Times Square nė New York, duke lozur nė kitarė i veshur nė tė brendshme dhe kapelė e ēizme kaubojsh ai kishte paralajmėruar se do tė kandidonte pėr kryetar tė bashkisė.

Megjithatė, tani Burck thotė se i ka ardhur nė maje tė hundės burokracia qė e pėrcjellė fushatėn parazgjedhore. Sipas tij, seriozisht merren vetėm ata qė paraqiten nė veshje serioze dhe me kravatė.