Ditė zie nė Maqedoni


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Ditė zie nė Maqedoni

  Receta Gatimi
  Sot nė Maqedoni ėshtė shpallur ditė zie, si pasojė e fatkeqėsisė sė rėndė qė ndodhi tė shtunėn nė liqenin e Ohrit, ku ėshtė fundosur anija “Ilinden”, e cila bartte njė grup turistėsh bullgarė.
  “Menjėherė pas fundosjes sė anijes ‘Ilinden’, institucionet qeveritare kanė ndėrmarrė tė gjitha masat e nevojshme dhe aktivitetet pėr ta parandaluar tragjedinė mė tė madhe. Por pėr fat tė keq, nga informatat e fundit qė i kemi, nga gjithsej 57 persona qė ishin nė anije, pėrfshirė edhe dy anėtarėt e ekuipazhit, jetėn e humbėn 15 udhėtarė, shtetas tė Republikės sė Bullgarisė”, thuhet nė deklaratėn e qeverisė sė Maqedonisė qė u dha pas mbledhjes sė saj tė jashtėzakonshme.

  Derisa Maqedonia e ka shpallur tė dielėn ditė zie, si pasojė e kėsaj ngjarjeje tragjike, nė Bullgari dita e hėnė dot jetė ditė zie.

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e atis
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  14
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  eshte nje ngjarje e rende.shpreh keqardhjen time dhe ngushulloj te gjitha familjet e te demtuarve

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Maqedoni, bien kamatat bankare
  Nga MAJDI nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-02-2010, 04:03 PM
 2. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-05-2009, 04:51 PM
 3. Maqedoni, ndalohet ēdo lloj reklame e duhanit
  Nga EMAUS nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-12-2008, 12:03 AM
 4. Kriza qe solli zgjedhjet e parakohshme ne Maqedoni
  Nga EMAUS nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-06-2008, 02:24 PM
 5. Lėvizja e qytetarėve nė Maqedoni, si mė parė
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-01-2008, 01:51 PM