Njė tėrmet i fuqishėm trondit Shqipėrinė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Njė tėrmet i fuqishėm trondit Shqipėrinė

  Receta Gatimi
  Njė tėrmet i fuqishėm tronditi mbrėmė pak pėrpara mesnatės Shqipėrinė. Sipas shėrbimit sizmologjik shqiptar, tėrmeti ėshtė regjistruar nė orėn 23.49 minuta dhe goditja ka qenė 5.4 gradė tė shkallės Richter me intensitet 7 ballė nė epiqendrėn e tij qė ka qenė fshati Gjoricė nė zonėn e Dibrės nė verilindje tė Shqipėrisė. Lėkundjet janė ndjerė tė fuqishme dhe nė kryeqytet.
  Sipas tė dhėnave tė para tėrmeti ka shkaktuar disa dėme tė vogla materiale. Autoritetet vendore tė Dibrės kanė njoftuar shembjen vetėm tė dy shtėpive por pa shkaktuar dėme nė njerėz. Ato kanė konfirmuar megjithatė se banorėt e fshatrave pranė epiqendrės janė pėrfshirė nga paniku dhe pėr njė kohė tė gjatė pas tij kanė qėndruar jashtė banesave tė tyre, pėr shkak tė frikės sė pėrsėritjes se tėrmetit e duke qene se ne disa prej shtėpive ka patur krisje te mureve.

  Lėkundja e parė e cila ka zgjatur pėr afėr 15 sekonda, ėshtė pasuar nga lėkundje tė tjera tė paktėn deri nė orėn 2 tė mėngjesit. Shėrbimi sizmologjik ka regjistruar tė paktėn edhe 60 lėkundje tė tjera intensiteti i sė cilave ka ardhur nė rėnie.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  ju nga tirani degjuat gje

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Une e degjova dhe u cova ne kembe nga frika, se per momentin nuk me shkoi ne mendje qe ishte termet.

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  ku jeton ti ne shpi provate apo ne pallat

  shpresoj qe mos ta kesh shtepine ne pallat be kat te 10

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Tėrmet nė Itali, 4 viktima
  Nga Erinaa nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 20-05-2012, 10:56 PM
 2. Termeti trondit Kilin
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-02-2010, 04:35 PM
 3. Tėrmet i fuqishėm nė Korēė
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-10-2009, 10:33 AM
 4. Termet ne Itali, mbi 200 te vdekur
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 11-04-2009, 10:08 AM
 5. Mirush Kabashi trondit Athinėn
  Nga ReniX nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-01-2009, 05:08 PM