Itali, nderron jete Mike Bongiorno


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Itali, nderron jete Mike Bongiorno

  Receta Gatimi
  Nderron jete ne moshen 85-vjecare gjiganti i skenes italiane, Mike Bongiorno.


  Prezantuesi popullor italian, shume i famshem edhe ne Shqiperi, vdiq gjate nje udhetimi ne Montecarlo.

  Lajmin per vdekjen e dha "Sky", media per te cilen punonte, pasi si fundmi braktisi grupin Mediaset.

  Bongiorno lindi ne New York. I etiketuar si dekan i prezantuesve, Mike ka vdekur si pasoje nje infarkti.

  "Me vjen shume keq, humbem nje protagonist te madh te historise se televizionit italian", deklaroi kryeministri italian, Silvio Berlusconi, i cili theksoi se Mike enderronte te behej senator.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Nje pjese e mire e historise televizionit Italian. Ngushellime familjes.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ndėrron jetė protagonisti i serialit “Spartacus”
  Nga vaaldr1n nė forum Kinematografia dhe Televizioni
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 12-09-2011, 03:25 PM
 2. Elvana dhe Besa mike dhe rivale
  Nga ulkina nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 10-02-2011, 01:53 PM
 3. Itali, ndėrron jetė nė spital shqiptari
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-11-2009, 08:24 PM
 4. Ndėrron jetė amerikania mė e moshuar
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-11-2009, 07:38 PM
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-04-2009, 03:32 PM