Kėlyshi Pixie ka lindur e shurdhėr, prandaj pronarėt e saj ia kanė besuar atė trajnueses sė qenve tė shurdhėr e cila deri tani i ka dresuar katėr deri tash. I ka mėsuar tė vijnė, ulen dhe shtrihen.
Pasi qė e kanė kuptuar se kėlyshi i tyre vetėm tetė muajsh ėshtė i shurdhėr, pronarėt kanė vendosur t’ia mėsojnė gjuhėn e tė shurdhėrve. Pixie nga Australia dresohet nga Liz Grewal e cila ka katėr qen tė shurdhėr tė cilėt ka arritur tė mėsojė tė ulen, shtrihen dhe tė afrohen nėse dikush i thėrret.

”Qentė e kuptojnė gjuhėn e trupit apo gjestet me duar. Kėmbėngulja ėshtė ēelės i mėsimit tė secilit qen, mirėpo tė shurdhėrve duhet mė me kėmbėngulje t’ua sqarosh. Megjithatė ata mėsojnė mė shpejt se qentė tė cilėt dėgjojnė sepse zėrat tjerė u pengojnė”, thotė Liz.

Pėr t’ua tėrhequr vėmendjen, Liz i lag me ujė nga shishja.