Kur vjehrrat tė bėhen bashkė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Kur vjehrrat tė bėhen bashkė

  Receta Gatimi

  Njė grupim i pazakontė ėshtė bėrė bashkė nė njė siujdhesė indiane. Pėr tė mbrojtur emrin e tyre pėr “qėllime tė mira” brenda familjes, qindra vjehrra indiane janė bashkuar dhe kanė themeluar njė shoqatė pėr mbrojtje nga vetvetja.

  Qindra vjehrra indiane janė bėrė bashkė nė qytetin jugor Bangalore dhe kanė themeluar Forumin mbarė-indian pėr mbrojtjen e vjehrrave i cili do duhej t’i mbrojė nga keqtrajtimet e rejave tė tyre, shkruajnė mediat lokale.

  Shoqata, nė tė cilėn janė 500 deri nė 700 gra nga pjesė tė ndryshme tė Indisė, nė mesin e vet ka edhe avokate, mjeke, profesoresha, tė cilat duan tė largojnė kėndvēshtrimin pėr “egėrsinė” e vjehrrave, tė cilėn e paraqesin serialet e ndryshme televizive.

  "Nė televizor na paraqesin si gjakpirėse, mirėpo nė fakt ne jemi viktima”, ka thėnė koordinatorja e Forumit, Neena Dhulia.

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e noemi84
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  bologna
  Postime
  139
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  Po po keto duan te bejn gjithmon viktimen se kan qef me fut hundet gjithandej dhe normalisht te rejat e sotme nuk ja lejojn.

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Pak a shume eshte e vertete ajo qe thote Noemi.
  Situata te tilla kishte dhe dikur me gjyshin tim.
  Megjithate ka dhe nga ato gra qe e meritojne qe vjehrrat te sillen keq.

 4. #4
  "Anguila" 10% Maska e Smily
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Ketej afer
  Postime
  47
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga aurel Lexo postimin


  "Nė televizor na paraqesin si gjakpirėse, mirėpo nė fakt ne jemi viktima”, ka thėnė koordinatorja e Forumit, Neena Dhulia.
  Kta bejne viktimen gjithmone ne sy te djemve,me demek nusja e keqe.Po ne fakt harrojne se fyejn femijen e vet ne zgjedhjen qe ka bere.
  Sa me larg aq me mire.Ka fjale qe te ngelin peng ne zemer kur ti thote nena jote e jo me vjehrra.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cfare mendoni kur dy fe "behen" bashke?
  Nga Altin111 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 11-01-2013, 05:46 PM
 2. Prindėr dhe fėmijė shikojnė bashkė telenovela !!
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-04-2012, 05:51 PM
 3. Bashkė me iPad 2, vjen edhe iOS 4.3?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-02-2011, 07:11 PM
 4. Angli, vellezerit shqiptare martojne bashke femijet
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 13-01-2010, 12:05 PM
 5. Pershendetje. Me ne fund serish bashke me Lirentin!
  Nga andi_pg nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 08-10-2009, 01:37 PM