Oficerėt doganorė kanė zėnė njė sasi e armėve nė pikėn doganore Morinė mbrėmė nė mesnatė, tė cilat transportoheshin tė fshehura nė njė autobus.
Nė njė komunikatė pėr media doganat bėjnė tė ditur se gjatė njė kontrolli rutinor tė autobusit nė dalje, oficerėt doganorė kanė zbuluar 20 copė armė tė vogla tė llojit Bereta.

Autobusi ishte me targa KS dhe udhėtonte nė drejtimin e Shqipėrisė. Autobusi ėshtė ndalur nėn mbikėqyrje doganore deri nė pėrfundimin e procedurave tė kėtij rasti.

Personi i dyshimtė ėshtė ndaluar nga policia, kurse armėt i janė dorėzuar policisė pėr procedim tė mėtejmė.