Pėr shkak tė krizės ekonomike globale, njė vetėshėrbim nė Los Angeles ka ofruar tė kurorėzojė ēiftet me ēmim nė tė ulėt se njė dollarė.
Zinxhiri i dyqaneve "Just for 99 cents" do tė shėnojė 9 shtatorin, ditėn e nėntė tė muajit tė nėntė tė vitit 2009, ashtu qė sot nė lokalin e vet nė Bulevardin e Mugėtirės, nė zemėr tė Hollywoodit, do tė kurorėzojė ēiftet pėr vetėm 0.99 euro.

Ēiftet nga pronarėt do tė fitojnė 99.99 dollarė dhe me limuzina do tė dėrgohen nė "njė vend romantik” nė Hollywood, por nuk ėshtė thėnė se pėr ēfarė vendi bėhet fjalė.

Zinxhiri i dyqaneve, nė kuadėr tė promovimit tė vet, do t’i dhurojė nga 999.99 dollarė ēdo fėmije tė lindur mė 9 shtator, me kusht qė tė jetė me peshė prej 4.3 kilogramėsh.