Njė mace, kafshė shtėpiake e njė gruaje nga shteti amerikan Ohio ėshtė gjetur e gjallė nėn gėrmadha, 26 ditė pas zjarrit nė ndėrtesėn nė tė cilėn jetonte.
Sandy LaPierre thotė se ka besuar qė macja e saj njėvjeēare me emrin Smoka tė ketė pėsuar nė zjarrin e 10 gushtit nė Franklin, 48 kilometra nė veri tė Cincinnatit. Zjarri kishte shpėrthyer nė ndėrtesėn nė tė cilėn gruaja po jetonte nė katin e dytė.

Gjatė largimit tė mbetjeve tė ndėrtesės me 4 shtator, punėtorėt kanė parė macen Smoky nė gėrmadha. Ajo ishte dobėsuar shumė dhe tani han shumė pėr tė kompensuar humbjen, thotė pronarja e saj. Pėrveē vėshtirėsive tė vogla gjatė ecjes, mirė ndjehet, ka shtuar pronarja.