Plot 145 kg drogė e llojit marihuanė ėshtė kapur tė premten nga policia italiane. Lėnda narkotike e ndarė nė disa pako, ėshtė sekuestruar 20 kilometra nė juglindje tė qytetit tė Leēes e fshehur nė njė pyll me pisha.
Dy shqiptarė janė arrestuar nga forcat italiane tė rendit, si posedues tė sasisė sė drogės. Sipas policisė italiane, shqiptarėt e arrestuar janė tė moshės 20 dhe 30-vjeē, por nuk jepen tė dhėna pėr identitetin e tyre.

Sasia e drogės-sipas policisė sė shtetit fqinj-ka mbėrritur nėpėrmjet Otrantos nga Shqipėria. Trafikantėt kanė pėrdorur gomone pėr tė transportuar lėndėn fitimprurėse.

Nuk dihet nėse tė ndaluarit janė korrierėt e drogės apo thjesht shqiptarė qė do kalonin kufirin bashkė drogėn nė gomone.