Digjen 10 ha pyje nė Levan tė Fierit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Digjen 10 ha pyje nė Levan tė Fierit

  Receta Gatimi
  Njė zjarr i fuqishėm ka pėrfshirė kodrat e Levanit nė Fier. Rreth 10 hektarė pyje janė pėrfshirė nga flakėt.
  Zjarri ka shpėrthyer rreth orės 16:00, ndėrsa ka pėrparuar me shpejtėsi pėr shkak edhe tė erės. Forcat zjarrfikėse kanė mbėrritur nė vendin e ngjarjes nė pėrpjekje pėr tė shuar flakėt, qė shkrumbojnė gjithēka kanė pėrpara.

  Sipas informacioneve tė fundit, makinat zjarrėshuese nuk kanė mundur tė futen nė vatrat e zjarrit, pėr shkak tė terrenit tė vėshtirė.

  Ende nuk dihen shkaqet e rėnies sė zjarrit. Policia po vijon hetimet pėr tė zbuluar nėse ishte i qėllimshėm ose jo.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  pu une qe jam ketu ne fier dhe nuk e dikam

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Digjen rėndė katėr punėtorė nė Elbasan
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-08-2009, 02:10 PM
 2. Dhune ne spitalin rajonal te Fierit
  Nga EMAUS nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 08-08-2009, 11:50 PM
 3. Greqia nen flaket e zjarrit, digjen njerez te gjalle.....
  Nga EMAUS nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 01-09-2007, 03:53 PM