Stan Munro ka bėrė maketet e qyteteve mė tė njohura nė botė duke pėrdorur vetėm krueset e dhėmbėve dhe ngjitėsin.
Nė mesin e modeleve tė Stanit janė Big Ben, Vatikani, Taj Mahal, ndėrtesa e operės nė Sydney dhe shumė tjera.

Ekspozita e tij nė Sirakuza tė shtetit tė New Yorkut, pėrfshin edhe kishat e ndėrtesat mė tė famshme nė botė.

Artisti 38-vjeēar Stan thotė se qė prej ditėve tė tij shkollore ka adhuruar tė bėj makete me kruese dhėmbėsh, dhe se kėtij hobi tė pazakontė i ėshtė pėrkushtuar nė vitin 2003 kur ishte mbetur pa punė.

Ekspozita e parė “Historia e rrokaqiejve”, ka pėrfshirė 50 makete, dhe i ėshtė shitur njė muzeu nė Spanjė.

Pėr krijimin e njė ndėrtesė nga krueset e dhėmbėve nevojiten nga njė deri nė gjashtė muaj, varėsisht nga madhėsia dhe kompleksiteti i modelit.