Holanda pėrgatitet pėr kufizimin e shitjes sė lejuar tė drogės


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Holanda pėrgatitet pėr kufizimin e shitjes sė lejuar tė drogės

  Receta Gatimi
  Holanda, e pakėnaqur pėr faktin se nė ēfarė ėshtė shndėrruar politika e saj e tolerancės ndaj drogave tė lehta, ka pėr qėllim tė kufizojė shitjen e kanabisit tek klientėt e saj vendor, derisa nė dy komuna tė cilat kufizohen me Belgjikėn do ta ndalojė tėrėsisht shitjen.
  "Baret ku ėshtė e lejuar shitja e hashashit dhe marihuanės duhet tė bėhen mė tė paktė dhe tė orientohen ekskluzivisht tek konsumuesit vendor", ėshtė deklaruar ditė mė parė nga qeveria holandeze.

  Projektligji pėr kėtė ēėshtje do t’i dorėzohet kuvendit deri nė fund tė kėtij viti.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Kot si thone "qeverri me vete". Mire e bejne, kush do ta pi. Me pak per pune per policin me shume para per shtetin.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Holanda hap klinikėn e parė tė eutanazisė
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 14-02-2012, 10:40 PM
 2. A duhet lejuar shamia ne shkollat publike shqiptare?
  Nga Enkelejda_24 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 70
  Postimi i Fundit: 06-01-2012, 06:09 PM
 3. StarCraft 2 thyen rekord tė shitjes
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-08-2010, 11:26 AM
 4. Po pėrgatitet Audi RS3?
  Nga aurel nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 26-08-2009, 12:23 PM
 5. Harta e shitjes se kokaines dhe heroines
  Nga kuklla nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-03-2008, 10:14 AM