Si pasojė e pėrleshjeve tė armatosura nė mes tė bandave rivale tė drogės dhe tė policisė nė lagjet e varfra tė metropolit brazilian Rio de Janeiro u vranė gjithsej 21 njerėz.
Presidenti Luiz Inacio Lula da Silva e dėnoi dhunėn dhe theksoi se rastet e tilla i prishin imazhin Brazilit. Ndėrkohė policia ka pėrforcuar kontrollet e saj nė rajonet e goditura.

Autoritetet duan qė deri nė vitin 2016 tė sigurojnė dhe tė garantojnė njė mjedis tė qetė pėr zhvillimin e lojėrave olimpike.