Si ti kthejmė filet e humbura


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 14 prej 14
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e Design
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  115
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Si ti kthejmė filet e humbura

  Receta Gatimi

  Pėrshėndetje.
  Nė kėtė tutorial do tė ju tregoj,se ti ti ktheni filet tė cilat i keni fshirė nga i gjithė kompjuteri (madje edhe Recycle Bin).


  Sė pari shkarkojmė programin; R-Studio 4.5


  Kodi:
  http://rapidshare.com/files/295630833/R-Studio_4.5.rar.html
  Pasi ta kemi shkarkuar,e instalojmė,dhe pastaj pasi ta hapim programin,ne anen e majte te programit
  zgjedhim se nga cili part i kompjuterit kemi fshir ato file,qe deshirojme ti kthejme.


  Shembull; Local Disk C;,ose Local Disk D;.
  .
  zgjedhim LD ; C ose LD ; D!


  Dhe pastaj,filet e fshira,perveq ikones se qka jan (Foto,apo Folder),do te shfaqen me X (qe do te thot qe jan te fshira^^)!.[/CENTER]  zgjedhim cilin folder,apo cilen/cilat foto deshirojme prap t'i kthejme!!.
  Veprojme keshtu,mbi ate Folder apo Foto,me te djathten dhe klikojme Recover.
  Me pas,tek Output folder,ne anen e djatht tek (...),vendosim se ku deshirojm t'i rikthejme filet e fshira, ( Desktop, MY Documents etj ).. un zgjodha Desktop

  Dhe shkojme OK,prap OK,dhe presim deri sa te del ne Desktop,ne rsatin tim folderi (mydocuments = )
  pastaj pasi ta kemi bere Recover do te shohoim se me sukses,filet e humbura jan kthyer  mendoj qe do t“ju ndihmoj ky tuto....

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Faleminderit per kete guide, eshte e domosdoshme ne disa raste.

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  181
  Reputacioni
  12
  Te tille programe besoj se na sherbejne te gjitheve.Faleminderit.

 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Faleminderit design
  Shpresoj te shohim me shpesh

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e mistir
  Anėtarėsimi
  Mar 2008
  Postime
  90
  Reputacioni
  12
  faleminderit shume. eshte shume i nevojshem.
  <dhe e kerkoja>

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e Design
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  115
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  me gjithe dhe qejf shpresoj tju kryej pune te gjitheve!

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e Design
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  115
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga EMAUS Lexo postimin
  Faleminderit design
  Shpresoj te shohim me shpesh
  LoL duhet patur kohe yllo per keto gjera por megjithate sdo te harroj te postoj gjithe te mirat!

 8. #8
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Design Lexo postimin
  LoL duhet patur kohe yllo per keto gjera por megjithate sdo te harroj te postoj gjithe te mirat!
  Thanks baby, kur te mundesh, se e di qe kohen te gjithe e kemi te kufizuar

 9. #9
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  dhe ky eshte nje program i mir per te kthyer filet e humbura

  mund ta besh edhe ne shqip


 10. #10
  i/e rregjistruar 20% Maska e vangeli
  Anėtarėsimi
  Nov 2009
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  293
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  This file can only be downloaded by becoming a Premium member!!!!???,ja se c'me thote kur perpiqem ta zbres!(Jo Recuven,por studion

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  e ke llafin per ate siper fare athere provoje mevone sepse nuk ju lejon ip ose hiqni kavon e internetit ose fikni modemin edhe ndizeni perseri edhe mepas shkarkoje

 12. #12
  i/e rregjistruar 20% Maska e vangeli
  Anėtarėsimi
  Nov 2009
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  293
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Po,Majdi,faleminderit!Po e provoj!

 13. #13
  i/e rregjistruar 20% Maska e vangeli
  Anėtarėsimi
  Nov 2009
  Vendndodhja
  Greqi
  Postime
  293
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  E provova,por me kot.E bera Disable dhe me vone Enable internetin dhe asgje!!???Megjithate faleminderit!

 14. #14
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  kjo me ndodh edhe mua sepse rapidshare kerkon ta blesh me lek edhe kjo gje do te thot qe mundesit per ta mar free nuk eshte e lehte edhe te shkarkosh gjithmon

  keshtu qe ti provoje edhe njehere edhe lerenjehere adresen hapur edhe mepas pas njefar kohe coje tek free

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si ti kthejme vetes borxhet qe na kane marre...???
  Nga juna nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 02-11-2012, 08:42 PM
 2. Si ti kthej (gjeje)fotot e humbura (fshira)
  Nga laburist nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 14-05-2012, 11:50 AM
 3. Java Guida ne Java: Si te kthejme nje String ne Date
  Nga ReniX nė forum Gjuhėt e Programimit
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-05-2010, 09:19 PM
 4. Editor per filet XML
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-04-2008, 05:24 PM
 5. Si te kthejme nje faqe ne PDF
  Nga ReniX nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-03-2008, 01:11 PM