Receta Gatimi

Tatoo mania, por femrat pendohen shpejt


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
  1. #1
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30

    Tatoo mania, por femrat pendohen shpejt

    Sipas njė studimi amerikan fenomeni i tė dizenjuarit tė trupit ėshtė nė rritje. Por rritje po shėnojnė edhe klientėt e pakėnaqur. Studimi tregon se mė sė shumti janė gratė tė parat qė pendohen.

    “Body art’ vazhdon tė ketė njė sukses tė padiskutueshėm nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, ku njė i ri nė katėr vendos tė dizenjojė trupin. Por paralelisht me kėtė po ndodh edhe fenomeni tjetėr. Shumė persona rrezikojnė tė pėrdorin lazerin pėr tė fshirė tatuazhet, nė mėnyrė tė veēantė femrat.




    Studimi ėshtė bėrė nga Fakulteti i Shkencave tė Shėndetit nė “Texas Tech University”, nė SHBA. Sipas tij, 80% e tė rinjve qė vendosin tė bėjnė njė tatuazh (mesatarisht rreth moshės 18-30-vjeē), shprehen tė kėnaqur, por pastaj ndėrrojnė ide pas disa vitesh.

    Universiteti punoi mbi njė kampion prej 196 personash tė penduar nga tatuazhet, 130 e tė cilėve ishin femra. Pjesa mė e madhe e tyre janė shprehur nė mėnyrė ekstreme tė bezdisura nga ajo qė kishin “skalitur” vite mė parė nė lėkurėn e tyre. Aq sa ishin mundur shumė pėr t’i mbuluar, duke pėrdorur qoftė mėngėt e gjata, apo pantallonat e gjata pėr tė mos ekspozuar pjesėt e dizenjuara.

    Shkaqet qė kanė detyruar tė rinjtė t’i drejtoheshin tatoo-sė, nga studimi kanė qenė nga mė tė ndryshmet; kurizoteti, tė qenit nė modė, dėshira pėr t’u ndjerė tė veēantė, ose thjesht dėshira pėr tė provuar njė eksperiencė tė re.





    “Pavarėsisht se po bėhet gjithnjė e mė e vėshtirė tė takosh tė rinj pa asnjė tatuazh, kjo formė arti mund tė konsiderohet ende njė turp nė raportet sociale, veēanėrisht pėr gratė”- shpjegon Myrna Armstrong, pėrgjegjės i kėrkuesve nė Universitetin e Texasit.

    Njė stil jete ndryshe, njė punė e re, ose edhe vėshtirėsia pėr tė gjetur njė veshje qė fsheh tatuazhet nė rastet zyrtare mund t’i transformojnė tatuazhet nga njė aksesor tepėr trendy nė trupin femėror nė njė shenjė jo estetike dhe tė papranueshme sipas disa personave.

    E vetmja alternativė pėr momentin pėr kėto gra ėshtė pėrdorimi i lazerit, pėr tė fshirė dėshirat e sė shkuarės.






    Burimi:IkubInfo

  2. #2
    i/e rregjistruar 20% Maska e qween
    Anėtarėsimi
    Feb 2009
    Vendndodhja
    in irana
    Postime
    207
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    une per vete sdo beja tatoo asnjehere sepse nuk me lejohet edhe sikur te dojanuk ma lejon feja

  3. #3
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30
    Kurse une i kam qefe shum tatuazhet,kam bere 2 tatoo. Pse qween un e di qe feja Muslimane dhe Katolike nuk kan kundershtim....

  4. #4
    Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Postime
    3,782
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    10
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Kliton Lexo postimin
    Kurse une i kam qefe shum tatuazhet,kam bere 2 tatoo. Pse qween un e di qe feja Muslimane dhe Katolike nuk kan kundershtim....
    Po me ra rruga per andej nga Shqiperia te bej une sa te duash, po jo nga ata qe jane pergjithmone por Henna Tatoo

  5. #5
    i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
    Anėtarėsimi
    Apr 2007
    Vendndodhja
    SOUTH BEACH MIAMI
    Postime
    852
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    po ate tatuazhin tim kur do e besh ti shikoni foto e anetareve ku kam dy tatuazhet e mia...

  6. #6
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30
    I kam shume qef,por nga ata qe nuk hiqen me i dua une.

  7. #7
    Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Postime
    3,782
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    10
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Kliton Lexo postimin
    I kam shume qef,por nga ata qe nuk hiqen me i dua une.
    Ti mire e ke, po lexoje pak materialin lart

    Pastaj hajde ti heqesh ato, me mire bej nga ato qe hiqen qe edhe nese te merzitet tatuazhi bej nje tjeter dhe keshtu i nderron sa here te duash

  8. #8
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30
    E kane gabim ata them une,une me zor i kam bo kto,kam nejt dy dite dhe ti heq tani.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Femrat shėrohen mė shpejt se meshkujt !!
    Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
    Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 24-06-2012, 05:59 PM
  2. Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 08-04-2012, 10:25 PM
  3. Ja femra Guinness tatoo
    Nga Kliton nė forum Kuriozitete
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 30-05-2010, 10:46 AM
  4. Pirja e duhanit, femrat sėmuren mė shpejt se meshkujt
    Nga ReniX nė forum Trupi dhe Shėndeti
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 07-05-2009, 04:53 PM