Njė aksident i rėndė rrugor me pasojė vdekjen e dy personave ėshtė regjistruar mbrėmjen e sė shtunės nė zonėn Uji i Ftohtė, nė qytetin e Vlorės.
Lajmin e bėjnė tė ditur burime policore lokale, sipas tė cilave makina nė tė cilėn udhėtonin dy viktimat ka rėnė nė det, nga njė lartėsi prej 60 metrash.

Burimet saktėsojnė se aksidenti ndodhi tek vendi i quajtur Kalaja dhe shtojnė se emrat e viktimave nuk dihen ende, ndėrsa policia ėshtė duke e hetuar rastin.