Shumė hispanikė janė dėnuar nė Dallas, vetėm pse nuk e flisnin gjuhėn angleze. Mė tė marrė vesh kėtė gjė, shefi i policisė nė Dallas, ka larguar nga detyra policėt qė kishin shqiptuar dėnimet pėr hispanikėt.
“Vėrtetė kam qenė i befasuar dhe i shokuar kur kam kuptuar se njė gjė e tillė ka mundur tė ndodhte nė Dallas, nė qytetin qė ėshtė i njohur pėr llojllojshmėrinė kulturore”, ka thėnė shefi i policisė sė Dallasit, David Dunkle.

Pas verifikimit tė rastit, ėshtė zbuluar se gjashtė policė tė komunikacionit kishin shqiptuar 39 dėnime personave - tė cilėt nuk e flisnin gjuhėn angleze.