Trasformimi i nje Wallpaper ne HDR


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Foto Trasformimi i nje Wallpaper ne HDR

  Receta Gatimi  Shpesh here me pyesin si te trasformojme nje foto ne HDR dhe ne perdor ndonje program specifik. Ne fakt ka shume programe qe kthejne fotot me nje pamje HDR por Photoshop eshte nje alternative teper e mire.

  Ne versionin siper imazhi ne te djathe eshte ne nje forme HDR vetem duke luajtur pak me kontrastin dhe driten e imazhit. Kjo eshte nje teknik mjaft e mire per ata qe pelqejne kete format. Duhet te keni parasysh te ruani nje nivel duke mos e bere te bardhen shume te badhe dhe te zezen teper te zeze duke humur informacion.

  Me poshte mund te shkarkoni foton e modifikuar. (flm Peniel per imazhin origjinal)
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  cfar programi duhet per kete

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  cfar programi duhet per kete
  Nuk e lexove fare tekstin

  Photoshop eshte nje alternative teper e mire.

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  e lexova tekstin reno po pervec fotoshopit nuk ka nonje program tjeter qe te jet kastile vetem per HD

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Po ka dhe programe per te bere fotot hd, por pak e komplikuar per faktin se do "tre foto" ne gjuhe shabllone nje te bardhe, nje normale dhe nje me te erret, i referohem drites. Kerko HDR Software.

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  ok flm .............

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Wallpaper danc !
  Nga MAJDI nė forum Fotografia dhe Grafika
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-08-2010, 09:12 AM

Etiketat pėr kėtė Temė