Njė brazilian i ka befasuar miqtė dhe familjarėt duke u paraqitur nė funeralin e tij.
Tė afėrmit e Ademir Jorge Goncalves e kishin identifikuar 59-vjeēarin si viktimė tė njė aksidenti trafiku nė shtetin Parana.

Policia i ka thėnė gazetės O Globo se familjarėt e kishin pasur tė vėshtirė ta identifikonin trupin e tė vdekurit, sepse kishte qenė shumė i dėmtuar.

Gjatė kėsaj kohe, ‘Goncalves i vėrtetė’ kishte dalė pėr t’u kėnaqur dhe pėr tė pirė. Ndėrsa mbesa e tij, Rosa Sampaio, ka treguar se ai nuk kishte ditur asgjė pėr ‘vdekjen’ e tij deri nė momentin e varrimit.

Rosa ka treguar se ajo dhe disa anėtarė tė familjes kishin dyshuar se nuk ishte trupi i tij, mirėpo njė hallė dhe katėr miq e kishin identifikuar viktimėn si Ademir Jorge Goncalves.

Njė zėdhėnės i policisė ka treguar se identifikimi i vėrtetė i trupit ėshtė bėrė mė vonė, pasi Goncalves kishte ardhur nė funeralin e tij.