Duket se Pirro Ēako vazhdon tė mendojė pėr arsyen e vėrtetė pse Inva Mula vendosi t’i japė fund martesės sė tyre. Kėngėtari mė njė farė mėnyre ka treguar se ndien ende diēka pėr bashkėshorten e tij, me tė cilėn ėshtė aktualisht nė njė proces shkurrorėzimi nė Gjykatėn e Tiranės.
Pas shumė tentativave pėr t’u ulur e folur me tė, dhe refuzimeve qė ka marrė nga ajo, Pirro ka vendosur t’ia bėjė pyetjen me kėngė, Inva Mulės, pėr tė kuptuar arsyen e vėrtetė pse ajo e la.

Kėnga “Zemėr e pakurdisur”, me tė cilėn konkurron Soni Malaj nė festivalin “Kėnga Magjike”, ėshtė shkruar vetėm pėr Invėn. Autori i tekstit dhe muzikės, Pirro Ēako ia ka dedikuar sopranos kėtė baladė tė ndierė, ndėrsa dėshmon nė njė farė mėnyrė se pavarėsisht dhembjes dhe trishtimit qė mban me vete, ai tashmė ėshtė mėsuar dhe e ka pranuar ndarjen, kur thotė “gjithēka mbaroi tani…”.

Vargu kryesor i refrenit ėshtė “Zemėr pse mė le…”, ndėrsa duke pėrmendur “shumė vite qė kanė kaluar”, duket qartė qė flet pėr martesėn e tij disavjeēare. Ēako ka vendosur tė heshtė nė media, dhe tė mos u kundėrpėrgjigjet intervistave tė sopranos, pasi mesa duket ndien ende pėr tė. Ndoshta kjo mund tė quhet balada e jetės sė tij, i cili nuk e ka kaluar aq lehtė kėtė ndarje shumė tė bujshme dhe nė media. Dhe pėr ta sjellė sa mė bukur pėr publikun, ai ka zgjedhur pikėrisht kėngėtaren Soni Malaj.