Receta Gatimi

Barsaleta Te Ndryshme


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 12 12345611 ... I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 221
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24

  Talking Barsaleta Te Ndryshme

  Zihen dy djem, i pari i thotė tė dytit:

  - Babai im ėshtė mė i mirė se i yti!

  - Nuk ėshtė, babai im ėshtė mė i mirė!

  - Epo, mami im ėshtė mė i mirė se jotja!

  - E di, edhe babai im e thotė kėtė!

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Arsimtari i fizikės i pyet nxėnėsat prej nga e ka prejardhjen energjija
  elektrike njė nxėnės e ngrit dorėn dhe thot:energjija elektrike e ka
  prejardhjen nga kopshti zeologjik arsimtari i thot nga te erdhi ky
  mendim aj pergjigjeto sa her qe ndalet rryma babai im thot a e ndalen ata majmunat a.

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  I thote djeli babit; - o ba, me jep 500 lek babi: - sa ore,400? po ci do 300 lek ti? na 200 lek dhe me kthe 100 lek

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Nje
  lepurush ishte ulur ne nje lokal dhe dhe po pinte birre.Aty kalon
  Ariu,dhe e pyet,Hej o lepur ca po bene?Hic mėrr jaho po pi Birre,Ti po
  ma pe Luanin i thuaj qe te mos duket ketej se do ta shqyej,do ta vdes
  fare.Iken Ariu.Vjen Dhelpra dhe lepurushi po te njejtin muhabet....Ariu dhe Dhelpra shqetesohen dhe ia tregojne L...uanit.
  Vjen Luani dhe i thote :
  Hė mo lepur si e ke hallin....?..Hic mėrr jahopo pi ka nje birre e po kepus ka nonji budallalik.

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Njė vajze e bukur bėn autostop.
  Ndalon njė Prift edhe e merr.
  Pas 4 km prifti i ve doren tek kemba vajzes edhe vajza i thote: Prift Doreshkrimi i IV i Ianit ?!!
  Pas 4 Km prape prifti ve doren edhe vajza prape: Prift doreshkrimi i IV i Ianit ?!!
  Zbret vajza pas disa minutash edhe e pershendet priftin .Prifti vete direkt ne shpi edhe lexon biblen Doreshkrimi i IV i Ianit:
  Djalosh, Je Ne Rrugen E Mire

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Nje dite Jezusi mbledh te gjithe fshatin ku ai jetonte dhe i
  thote..........kush nuk ka bere asnje mekat le te hedhe nje gur ketu
  tek kjo viza qe kam bere une. Nderkohe ne ate moment nga qielli bie nje
  Meteorite ne toke. Jezusi ngre koken lart dhe thote....... O ATI IM....
  po rri urte o burr i dheut se nuk te pyeti njeri ty.

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Rrapushi ishte ne hotel ne Angli, merr ne telefon servisin e dhomes:

  - 'TU TI TU TU TU TU.' thote.,

  Punonjesit e hotelit ipo perpiqeshin se ēthoshte klienti, Derguan lajm andej kendej se ēdo te
  thote. Me ne fund gjeten nje perkthyes ne Ambasaden shqiptare i cili e perktheu:

 8. #8
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Rrapushi me Ramushin ishin zjarrefikes. Ne nje ndertese te larte kishte rene zjarr, Shkallet
  ishin te prishura si ndodh gjithmone ne Shqiperi. Rrapua i ngjiti shkallet me nje vrap dhe filloi
  te shpetonte femijet qe kishin mbetur nen zjarr. Rrapua i hidhte qe lart Ramua i priste poshte.
  Nje femije, 2, 3, 4 i pesti isht...e jevg, E hodhi Rrapua, se priti Ramua....nejse vazhduan...Rrapua
  hidh Ramua prit e ler menjane...Prape rradha tek nje jevg, Ramua prape vuri duart ne bel,
  se priti...prape cope cope femija ne asfalt....Ramua bertet qe poshte.

  - O Rrapo mos humb kohen kot me keta te djegurit...

 9. #9
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Nje burre e nje grua ne procesin e divorcimit, diskutoje se kujt do ti ngele femija.

  Gruaja hidhet e thote:

  - Gjykates i nderuar, une e linda femijen me dhimbje e mundime, keshtu qe ai duhet te me ngele mua.

  Pyet gjykatesi burrin:

  - Po ti cfate ke per te thene.

  Burri u mendua ca dhe avash avash tha:

  - Gjykates i nderua...r, nese une fus monedhe ne nje makine pijesh dhe me
  del nje kanace Coca Cola, e kujt eshte kanacja, e imja apo e makines

 10. #10
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Tre zezake takuan zotin ne shkretetire.I thote zoti meqe po ju shikoj qe po vuani do t'ju plotesoj nje deshire secilit.

  I pari i thote te lutem o zot me bej te bardhe.

  Edhe i dyti te njejten deshire.

  kurse i treti i tha :ktheji prape te zinj ata dy te paret sic ishin

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Gjyshi
  filloi t'i tregonte nje histori, qe i kishte ndodhur ne lufte me
  gjermanet niperve. Dhe filloi: - Ishim te rrethuar, dhe na kapen
  gjermanet, na zune rob. Duke ndenjur aty ne mes te bores pa ngrene fare
  vjen nje gjerman dhe na jep nje ultimatum, qe ose do na kapnin nga
  mbrapa(e kuptoni vete) ose do na vrisnin...
  Vazhdo...i duke treguar historine pa jua treguar niperve se si kishte
  vepruar ai vete. Niperit kurioze e pyesin: - O gjyshi po ti si veprove?
  Gjyshi: - Edhe mua me vrane te keqen gjyshi.

 12. #12
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Pyet mesuesja nxenesit:
  Nėse dikush nga ju e konsideron veten budalla,le tė ngritet ne kėmbė.
  Ne fillim askush prej nxenesve nuk ngritet. Pas pes minutash,derisa ne klase mbreteronte qetėsi relative, ne kėmbė ngritet Toni.
  Mesuesja e pyeti: Ēka toni? ti veten e konsideron budalla?
  Jo moj, por me erdh keq kur te shihja vetėm ty te ngritur ne kėmbė!!!

 13. #13
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  -Doktor,doktor,me dhembin shume shpatullat!
  Doktori thote:
  -Ju keni nevoje per me shume diell...
  Pacienti hapi syte i cuditur:
  -Doktor,jeni i sigurte per kete po thua?
  "doktori -Po ti mua do me mesosh qe kam 30 vjet mjek....
  -Po une...kam 30 vjet roje plazhi...

 14. #14
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  1her 1cun shkon ne spital per te ber analizat dhe aty sheh 1 femi duke qar dhe e pyet pse qan ai i thot me tha vellai per te ber analizat e gjakut do te presin gishtin.kur iken ky cuni vogel sheh kete duke qar dhe e pyet po ti pse po qan ai i thot po un qe do bej analizat e urines...

 15. #15
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  2
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  1her 1cun shkon ne spital per te ber analizat dhe aty sheh 1 femi duke qar dhe e pyet pse qan ai i thot me tha vellai per te ber analizat e gjakut do te presin gishtin.kur iken ky cuni vogel sheh kete duke qar dhe e pyet po ti pse po qan ai i thot po un qe do bej analizat e urines...
  aauuuuu hahahah

 16. #16
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Shume te forta qekan te gjitha....

 17. #17
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Nje dite nje Italian duhej te nisej per ne aeroport po kishte vetem 5 minuta kohe per te aritur... i pyet te gjithe taksixhinjte me radhe asnjeri nuk i garantoi ta shpinte ne aeroport per 5 minuta po i thone qe eshte nje shqiptar ketu ai te shpie per 5 minuta... Aman i thote ky Italiani ku eshte se nuk pyes sa para do Vjen ky shqiptari "hip i thote Italianit" me 150 km/h
  shqiptari sa ndizej semafori i kuq i jepte gaz me shume . Ore i thote ky Italiani kush te ka mesuar te ngasesh makine ty. "Vellai i thote ky shqiptari" kur pa pritur ndizet semafori jeshil shqiptari freno gozhde.. Cfare ben mer i thote Italiani pse nuk iken "Jo ore po sikur te kaloje vellai nga krahu tjeter.

 18. #18
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Nje dite nje Italian duhej te nisej per ne aeroport po kishte vetem 5 minuta kohe per te aritur... i pyet te gjithe taksixhinjte me radhe asnjeri nuk i garantoi ta shpinte ne aeroport per 5 minuta po i thone qe eshte nje shqiptar ketu ai te shpie per 5 minuta... Aman i thote ky Italiani ku eshte se nuk pyes sa para do Vjen ky shqiptari "hip i thote Italianit" me 150 km/h
  shqiptari sa ndizej semafori i kuq i jepte gaz me shume . Ore i thote ky Italiani kush te ka mesuar te ngasesh makine ty. "Vellai i thote ky shqiptari" kur pa pritur ndizet semafori jeshil shqiptari freno gozhde.. Cfare ben mer i thote Italiani pse nuk iken "Jo ore po sikur te kaloje vellai nga krahu tjeter.

 19. #19
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Nje grua me femijen shkojne ne farmac dhe blejne ilace, para se te iknin farmacistja gjithe miresjellje i jep 1 lepirse femijes, mamaja e femijes i thot - puthe teten se te dha lepirese. jo i thot ky. pse i thot mami . -" SE KUR E PUTHI BABI DJE AJO JA HODHI ME SHPULLE "

 20. #20
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  ishte jnehere nje plak dhe nje plake. plaka bleu nje makineri per te mjele lopen. nje dite plaka u largua nga shtepia the i la plakut porosi te milte lopet. plaku i moli lopet the makineria ju duk interesante the vendosi ta provoje per vete ne organi i tij. plaku per nja 10 minuta u ndjeh mire por makineria po beheshe e pa durueshme dhe plaku vendosi te mare plaken ne telefon.
  P:"plake si ndalohet kjo vegla moj?"
  Pl:"lere lere se mer 2 litra the shuhet vete"

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 12 12345611 ... I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Barsaleta
  Nga abdullah92 nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 185
  Postimi i Fundit: 15-10-2013, 10:11 PM
 2. Barsaleta italisht
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 04-02-2013, 02:39 PM
 3. Barsaleta me Nastradinin
  Nga Al Capone nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 21-02-2012, 07:54 PM
 4. :o Barsaleta +18
  Nga Lirenti nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-09-2007, 03:21 PM
 5. Barsaleta e humor me bjondet
  Nga Cuore RossoNero nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 03-12-2006, 09:06 AM